همراه بیمار در بیمارستان

همراه بیمار در بیمارستان، دارای خدمات بسیار ارزشمند و ضروری در صنعت پزشکی هستند و خدمات مراقبت و نگهداری خود را در بالاترین کیفیت به بیماران ارائه می‌ دهند. این افراد وظایف مراقبتی خود را برخلاف پرستار بیمار در منزل، در بیمارستان به بیماران ارائه می‌ دهند و دارای خدمات بسیار گسترده‌ ای برای حفظ سلامت جسمانی و روحی بیماران می‌ باشند.

معرفی همراه بیمار در بیمارستان

همراه بیمار در بیمارستان، به فردی گفته می‌ شود که به طور کاملاً خصوصی و ویژه، از بیماران در بیمارستان مراقبت و نگهداری می‌ کند. این پرستاران تحت عنوان همراه بیمار در بیمارستان نیز شناخته می‌ شوند و مختص برای بیمارانی هستند که دارای شرایط لازم برای نگهداری در منزل نبوده و تنها باید در بیمارستان علایم حیاتی آن‌ ها حفظ و ثبت شود. تکنسین‌ های مراقبت از بیمار در بیمارستان در واقع متخصصانی هستند که در زمینه ارائه خدمات مراقبتی خود، تمامی آموزش‌ های لازم را پشت‌ سر گذاشته و در حرفه خود دارای تخصص و تجارب لازم هستند. این پرستاران دارای مسئولیت‌ های بسیار گسترده‌ ای اعم از مراقبت‌ های بهداشتی، ثبت علایم حیاتی، مراقبت‌ های پزشکی و غیره هستند و با نظارت طولانی‌ مدت بر روند بهبودی افراد بیمار در بیمارستان، گزارشات لازم را به پزشک متخصص ارائه می‌ دهند.

ویژگی همراه بیمار در بیمارستان

از مهم‌ ترین ویژگی‌ های همراه بیمار در بیمارستان، می‌ توان به چند مورد ذیل اشاره نمود:

مسئولیت‌ پذیری

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های پرستار بیمار در بیمارستان، حس مسئولیت‌ پذیری بر کنترل و حفظ وضعیت سلامت بیمار است. این پرستاران باید در طول شبانه‌ روز و به‌ طور مداوم، علایم حیاتی بیمار را چک کرده و اقدامات لازم را برای کنترل و بهبود درمان انجام دهند.

تخصص و مهارت بالا

یکی دیگر از مهم‌ ترین ویژگی‌ های پرستار بیمار، تخصص، تجارب و مهارت بالای این افراد است. به‌ طور کلی پرستارانی که خدمات خود را در بیمارستان‌ ها به بیماران ارائه می‌ دهند، دارای مدارک تخصصی معتبر و مهارت‌ های لازم در این حرفه هستند و به‌ راحتی می‌ توانند از انواع بیماران در بیمارستان مراقبت کنند.

صبر و حوصله بالا

پرستاری یکی از مشاغلی است که به صبر و حوصله بالای افراد همراه نیاز خواهد داشت. از این‌ رو افراد همراه بیمار در بیمارستان، به‌ طور معمول صبور و با حوصله هستند و وظایف پرستاری خود را در بالاترین کیفیت و شرایط کاملاً آرام به بیماران ارائه می‌ دهند.

وظایف همراه بیمار در بیمارستان

پرستار بیمار در بیمارستان، دارای وظایف و خدمات بسیار گسترده‌ ای در نگهداری و مراقبت از بیماران است که از جمله آن‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بررسی علایم حیاتی مانند فشار خون، تنفس، دما و غیره
 • ارائه حمایت عاطفی از بیماران و خانواده آن‌ ها
 • جمع‌ آوری نمونه‌ های خون، مدفوع، ادرار و تحویل آن‌ ها به آزمایشگاه
 • انجام آزمایش‌ های پزشکی خاص و ثبت نتایج
 • همراهی بیماران در بیمارستان برای عکس‌ برداری با اشعه ایکس و یا ترخیص از بیمارستان
 • ارائه وعده‌ های غذایی به بیماران و نظارت بر مصرف نوع غذا و نوشیدنی آن‌ ها
 • کنترل داروی بیماران و مصرف آن‌ ها در ساعت‌ های مشخص
 • گزارش تغییرات در وضعیت سلامت بیمار به پرستار یا تیم پزشکی
 • کمک به بیماران برای تعویض لباس، پیاده‌ روی، تحرک، بلند شدن و خوابیدن بر روی تخت، استحمام، رفتن به سرویس بهداشتی و غیره
 • حفظ امنیت بیمار و نظارت دائمی بر وضعیت جسمانی او
 • تزریق آنژیوکت، سرم و همچنین تعویض لگن بیمار
 • و غیره

پرستار بیمار در منزل

همراه بیمار آقا در بیمارستان

این نوع پرستاران به‌ طور معمول جهت مراقبت و نگهداری از بیماران مرد در بیمارستان خدمات خود را ارائه می‌ دهند و به‌ دلیل قدرت بدنی بیشتر نسبت‌ به پرستاران زن، می‌ توانند در جا به جایی و همراهی بیماران سنگین‌ وزن، همراهان بسیار مناسب می‌ باشند. این پرستاران در بیمارستان، خدمات مراقبت و نگهداری خود را به‌ صورت ۲۴ ساعته و یا نیمه‌ وقت به بیماران ارائه می‌ دهد.

همراه بیمار خانم در بیمارستان

این نوع پرستاران نیز همانند همراهان آقا در بیمارستان، در خدمات خود دارای مهارت و تجارب کافی هستند و می‌ توانند از بیماران خود به‌ صورت شبانه‌ روزی و یا پاره‌ وقت مراقبت و نگهداری می‌کنند. پرستاران خانم در بیمارستان، همراهان بسیار مناسبی برای هم صحبتی و حمایت‌ های عاطفی از بیماران در بیمارستان هستند و به‌ همین جهت می‌ تواند سبب کاهش اضطراب و استرس در افراد بیمار شوند.

مزایای خدمات همراه بیمار در بیمارستان

از مهم‌ ترین مزایای بهره‌مندی از خدمات پرستار بیمار در بیمارستان، می‌ توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • بهره‌مندی بیمار از خدمات مراقبت و نگهداری کاملاً تخصصی
 • انجام فعالیت‌ های شخصی و کمک به امور بهداشتی فرد بیمار
 • کاهش نگرانی والدین و اعضای خانواده بیمار
 • نگهداری از بیمار به‌ صورت شبانه‌ روزی و تمام‌وقت در بیمارستان

معایب خدمات همراه بیمار در بیمارستان

استفاده از خدمات پرستار بیمار در بیمارستان، علاوه‌ بر مزایای خود، دارای معایب و سختی‌ های دیگری نیز می‌ باشد که این معایب عبارتند از:

 • نگهداری و مراقبت از افراد بیمار در بیمارستان، دارای هزینه بسیار بالاتری نسبت‌ به خدمات مراقبتی آن‌ ها در منزل است.
 • این پرستاران در مدت زمان مشخص از بیماران مراقبت می‌ کنند و به‌ دلیل تغییر در شیفت کاری، ممکن است حمایت‌ های لازم را برای فرد بیمار تأمین نکنند.
 • محیط بیمارستان نسبت‌ به منزل، ممکن است بسیار شلوغ‌ تر و پر رفت‌ و آمد تر باشد و از این‌ رو می‌ تواند آرامش لازم را برای استراحت و بهبود بیماران فراهم نکند.
 • استقلال و حریم خصوصی بیماران در بیمارستان بسیار کم‌ تر از مراقبت آن‌ ها در منزل است.

هزینه همراه بیمار در بیمارستان

تعرفه تعیین‌ شده برای بهره‌مندی از همراه بیمار در بیمارستان با توجه به دولتی و خصوصی بودن بیمارستان متفاوت است. همچنین نوع خدمات ارائه‌ شده برای نگهداری و مراقبت از بیماران نیز می‌ تواند از عوامل تعیین‌ کننده هزینه استخدام این افراد در بیمارستان باشد.

در پایان

موسسه همپای سلامت زندگی، ارائه دهنده انواع خدمات پرستاری در منزل در بالاترین سطح کیفی است و دارای تیم پرستاری مجرب، ماهر و بسیار متخصص می‌ باشد. شما عزیزان می‌ توانید برای استخدام پرستار بیمار در منزل، با مؤسسه همپای سلامت زندگی در تهران تماس حاصل نموده و راهنمایی‌ های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *