همه ما می خواهیم که پدر و مادر خود را همیشه شاد و سرحال ببینیم و از اینکه می بینیم که آنها بعد از پیر شدن نمی توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند، ناراحت می شویم. باید قبول کنیم که کمک گرفتن از پرستار سالمند در منزل، می تواند برای پدر یا مادر سالمند ما بسیار کمک کننده باشد و برای تامین بهداشت، سلامت جسمی و حتی سلامت روحی آنها، لازم است. پرستار سالمند در منزل، به تمام امورات پدر یا مادر شما رسیدگی می کند و در این شرایط، خیال شما هم راحت خواهد بود و می توانید با اطمینان خاطر به کارهای خود رسیدگی کنید.

اگر تصمیم به استخدام «پرستار سالمند در منزل» جهت دریافت خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند خود را دارید،تنها کافیست با شماره 02144216013 تماس حاصل نمایید و خدمات پرستاری مورد نیاز خود را بصورت تمام و یا نیمه وقت دریافت نمایید.

5% تخفیف فرانشیز قرارداد شش ماهه

15% تخفیف فرانشیز قرارداد یکساله

مراقبت و نگهداری از سالمند

«پرستار سالمند» در واقع به فردی گفته می‌ شود که بصورت دائم و یا موقت، از فرد سالمند مراقبت کرده و به او در انجام امور روزانه کمک می‌ کند. در مواردی ممکن است افراد با پا گذاشتن به سنین بالا در انجام امور شخصی خود با مشکل مواجه شده و نیاز به توجه و مراقبت‌ های دائمی داشته باشند. این در حالی است که جمعیت افراد سالمند در داخل کشور نسبت‌ به گذشته بسیار افزایش یافته و فرزندان آن‌ ها نیز به دلیل مشغله های روزانه قادر به نگهداری و مراقبت‌ های دائمی سالمندان خود نخواهند بود. جهت حل این نگرانی‌ ها پرستاران سالمند، با گذراندن دوره‌ های آموزشی و با شناخت کامل از نحوه نگهداری از سالمندان به‌ صورت موقت و یا شبانه‌ روزی، از افراد سالخورده مراقبت کرده و نیاز های درمانی و مراقبتی آن‌ ها را نیز برطرف می‌ نمایند. پرستاری از سالمندان نیز امری بسیار مهم و حساس است و توصیه می‌ شود جهت حفظ سلامت و مراقبت از سالمندان خود، از پرستاران سالمند در این حرفه درخواست کمک نمایید.

در مراقبت و نگهداری از سالمندان، انجام اقداماتی همچون توجه به نیاز های روحی سالمندان، رفع نیاز های جسمانی، جلوگیری از بیماری‌ ها، گفتگو و هم نشینی، پر کردن اوقات تنهایی، اقدامات اورژانسی و غیره بسیار حائز اهمیت است و با کمی مطالعه در این زمینه و یا کمک از متخصصین مشغول به فعالیت در این حرفه، می‌ توانید به‌ راحتی از سالمندان عزیز خود به ویژه در منزل مراقبت نمایید. همچنین می‌ توان گفت که زنان و مردان مسن هر کدام با در نظر گرفتن نیاز های جسمانی و روانی خود، به مراقبت‌ ها و توجه‌ های متفاوتی احتیاج داشته و به‌ دلیل ناتوانی های جسمی و یا شناختی خود در انجام فعالیت‌ های روزانه به‌ طور حتم نیاز به مراقبت و نگهداری دائمی خواهند داشت.

مطالعات اخیر نیز نشان داده‌اند که با افزایش سن، عوامل استرس‌ زا مانند اضطراب در افراد سالمند بسیار افزایش می‌ یابد که این عوامل می‌ تواند آسایش و راحتی زندگی سالمندان را مختل کرده و علاوه‌ بر آن بیماری‌ های بسیار زیادی را نیز برای آن‌ ها به وجود آورد.

سالمندان عزیز، ستون‌ های جوامع ما هستند و قدردانی از افراد سال‌ خورده و همچنین مراقبت و نگهداری از آن‌ ها بسیار مهم است. مراقبت، نگهداری و توجه به سلامت جسمانی و روانی سالمندان، در کیفیت زندگی آن‌ ها تأثیر بسزایی گذاشته و می‌ تواند از بسیاری از بیماری‌ های موجود در کهولت سن جلوگیری کند. هدف اصلی از مراقبت و نگهداری از سالمندان، کمک به حفظ سلامت و تندرستی آن‌ ها است و می‌ تواند از بستری شدن آن‌ ها در بیمارستان و همچنین بسیاری از بیماری‌ های روحی همچون افسردگی و گوشه نشینی جلوگیری کند. از زمان‌ های دور تا به امروز نیز توجه به سالمندان توسط اعضای خانواده و افراد جوان‌ تر، از اهمیت فزاینده‌ ای برخوردار بوده و در حال‌ حاضر نیز با پیشرفت در مراقبت‌ های بهداشتی و بهبود شرایط زندگی افراد نسبت‌ به گذشته، کیفیت سلامت و شرایط زندگی برای سالمندان بسیار بهتر شده‌ است.

هم اکنون نیز اگر در حال‌ برنامه ریزی برای بررسی گزینه‌ های مراقبتی برای سالمندان عزیز خود هستید و یا در نظر دارید که برای کمک به عزیزان خود از حمایت‌ ها و توجه بیشتری استفاده نمایید، مؤسسه همپای سلامت زندگی در این زمینه آماده خدمت‌ رسانی و کمک به شما عزیزان بوده و با بهره‌مندی از خدمات مراقبتی و نگهداری این مؤسسه، می‌ توانید تمامی نیاز های سالمند خود را برآورده سازید.

استخدام پرستار سالمند در منزل

سالمندان، برکت خانه هستند و حضور آنها برای تمام اعضای خانواده، دلگرمی و با ارزش است. همه خانواده ها نگران پدر و مادر سالمند خود هستند و از این رو تصمیم می گیرند برای بهتر کردن شرایط زندگی عزیز خود، برای او پرستار استخدام کنند.

پیدا کردن پرستاری با تجربه، امین و مهربان شاید کمی سخت باشد مخصوصا آنکه سالمند باید با او احساس راحتی داشته باشد، اما شما می توانید با کمی تحقیق کردن درباره موسسات مختلفی که این خدمات را ارائه می دهند، یک پرستار مناسب پیدا کنید.

انواع خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

پرستاری کردن از سالمند فقط به معنای نگهداری کردن از او نیست زیرا انواع خدمات مختلفی دارد و بر اساس اینکه سالمند شما در چه شرایطی قرار دارد باید پرستاری را انتخاب کنید که خدمات مربوطه را ارائه دهد. از جمله انواع خدمات پرستاری سالمند در منزل، عبارتند از:

خدمات همدم سالمند

یک نوع از خدمات پرستاری سالمند در منزل، خدمات همدم سالمند است. سالمندان در سنین حساسی قرار دارند و شاید از نظر عاطفی و روحی احساس کمبود داشته باشند. پرستار همدم با توجه به علایق و روحیات سالمند، مانند یک دوست در کنار او خواهد بود.

پرستار همدم مخصوصا برای سالمندانی که تنها زندگی می کنند و یا نیاز شخصی به پرستار ندارند و فقط به یک همراه نیاز دارند، کمک کننده است. مراقب سالمند در کارهایی مثل آشپزی کردن، ورزش کردن، خرید و… در کنار سالمند خواهد بود و وی را همراهی می کند.

مراقبت از سالمند پیر در منزل

یکی دیگر از خدمات پرستاری سالمند در منزل، مراقبت از سالمند پیر در منزل است. سالمندانی که از عهده وظایف شخصی خود بر نمی آیند و برای کارهایی مثل مدیریت داروها، رفتن به حمام، لباس پوشیدن و… نیاز به پرستار دارند، می توانند از این خدمات استفاده کنند.

پرستار سالمند بیمار

اگر پدر یا مادر سالمند شما دارای بیماری خاصی است، باید به دنبال پرستاری باشید که در امور درمانی هم تخصص داشته باشد. پرستار سالمند بیمار، خدمات مراقبتی و درمانی را ارائه می دهد و وظیفه او فقط رسیدگی به امور شخصی سالمند نیست.

با در نظر گرفتن انواع خدمات پرستاری فوق، شما برای استخدام پرستار سالمند در منزل ابتدا باید بدانید که به چه خدماتی نیاز دارید و پرستار مربوطه را استخدام کنید.

مزایای پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند پوشکی

یکی دیگر از خدمات تخصصی پرستار سالمند در منزل، مراقبت و نگهداری از سالمندان پوشکی است. بسیاری از افراد با افزایش سن به‌ ویژه بالای ۶۵ سال، به‌ دلیل ضعف در اندام‌ های خود، دچار بی‌ اختیاری در ادرار و یا مدفوع می‌ شوند و از این‌ رو استفاده از پوشک بزرگسالان برای آن‌ ها، گزینه بسیار مناسبی جهت حفظ سلامت و مراقبت از سالمندان است. وجود بی‌ اختیاری ادرار و یا مدفوع در سالمندان و بی‌ توجهی به این عامل، می‌ تواند بیماری‌ های جسمانی بسیار زیادی را برای این افراد ایجاد کرده و علاوه‌ بر آن شخصیت و روحیه سالمندان را نیز خدشه‌ دار کند.

پرستارانی که در مراقبت و نگهداری از سالمندان پوشاکی استخدام می‌ شوند، با تمامی رفتار ها و خلق‌ و خوی سالمندان آشنایی کامل داشته و می‌ توانند با ایجاد محیط امن برای سالمندان و جلوگیری از خجالت‌ زدگی آن‌ ها، این مشکل را برطرف سازند. همچنین وجود بی‌ اختیاری در سالمندان علاوه‌ بر اعضای خانواده، برای افراد سالمند نیز شرایط بسیار سختی را ایجاد می‌ کند و نیازمند ایجاد نظافت و بهداشت مداوم هستند. بی اهمیتی به این موضوع، می‌ تواند بیماری‌ هایی چون گسترش عفونت و زخم بستر را در افراد سالمند افزایش دهد و وضعیت سلامت سالمندان را تحت تاثیر قرار دهد. پرستاران سالمند پوشکی، با نحوه تعویض و بستن پوشک سالمندان آشنایی کامل داشته و با رعایت تمامی نکات بهداشتی، از سالمندانی که دارای عدم کنترل در ادرار و مدفوع خود هستند، نگهداری می‌ کنند.

نکات انتخاب بهترین پرستار سالمند

برای استخدام پرستار سالمند جهت مراقبت از سالمند در منزل، باید برخی نکات را در نظر داشته باشید و تحقیقات لازم را انجام دهید. از جمله این نکات، عبارتند از :

سن پرستار

سن پرستار، نکته مهمی در استخدام پرستار سالمند است و اگر برای پدر یا مادر سالمند شما مهم است که با پرستاری میانسال ارتباط بگیرد، بهتر است به دنبال پرستار با سن کمی بالا باشید. بسیار مهم است که سالمند شما با پرستار خود احساس راحتی کند و برخی از سالمندان با پرستاران جوان راحت نیستند.

تجربه و مهارت پرستار

تجربه و مهارت های پرستار را بررسی کنید. پرستاری که چند سال تجربه داشته باشد، مطمئنا انتخاب بهتری برای استخدام جهت نگهداری از سالمند در منزل است همچنین در زمان مصاحبه، از پرستار درباره وقت شناسی او بپرسید چرا که سالمند باید سر ساعت داروهای خود را مصرف کند و اگر پرستار وقت شناس نباشد، ممکن است مشکلی جدی برای پدر یا مادر عزیز شما اتفاق بیافتد.

تحصیلات پرستار

اگر سالمند شما بیمار است و نیازمند مراقبت های درمانی است، حتما به دنبال پرستاری باشید که تحصیلات لازم داشته باشد. پرستار سالمند بیمار، باید داروها را به خوبی بشناسد و در شرایط حساسی که سالمند نیاز به درمان و مراقبت تا زمان رسیدن اورژانس دارد، باید بتواند سلامت او را حفظ کند.

عدم سوء سابقه

برای استخدام پرستار سالمند در منزل به جهت نگهداری از سالمند، حتما مطمئن شوید که پرستار انتخابی شما سوء سابقه و سوء پیشینه نداشته باشد تا از امنیت سالمند و امنیت منزل خود در زمان هایی که خانه نیستید، مطمئن باشید.

عدم اعتیاد به سیگار

برای انتخاب یک پرستار سالمند در خانه، از اعتیاد نداشتن او به سیگار هم مطمئن شوید زیرا همانطور که می دانید سیگار و دود برای سالمندان مضر است

وظایف پرستار سالمند در منزل

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل که تحت عنوان وظایف یک پرستار سالمند نیز مطرح می شود، عبارتند از:

مراقبت از بیمار

وظیفه اصلی پرستار سالمند در خانه، مراقبت کردن از سالمند و برقراری ارتباط دوستانه با اوست. پرستار باید باعث احساس ایجاد آرامش بیشتر در سالمند شود و رابطه بسیار خوبی میان آنها برقرار باشد.

رسیدگی به امور درمانی بیمار

پرستار سالمند، موظف است به امور درمانی سالمند هم رسیدگی کند و زمانبندی مصرف داروها را یادآوری کند. همچنین پرستار باید مواظب حالات مختلف سالمند نیز باشد و مرتب قند خون و فشار خون او را کنترل کند. انجام تزریقات و پانسمان کردن زخم اگر سالمند مجروح شد نیز از وظایف پرستار می باشد.

رسیدگی به امور نظافتی بیمار

انجام امور نظافتی سالمند هم به عهده پرستار است. اموری مثل استحمام، عوض کردن لباس، شانه کردن موی سر، شست و شوی لباس کثیف، انجام بهداشت فردی، کوتاه کردن ناخن ها، انجام ماساژ و… از جمله وظایف پرستار سالمند هستند.

امور آشپزی منزل

اگر می خواهید امور آشپزی منزل را هم به پرستار سالمند خود بسپارید، باید در زمان استخدام در مورد این موضوع به توافق برسید. پرستار سالمند باید غذاهای سالم و مقوی برای سالمند تهیه کند و مراقب باشد که غذاهای مضر مصرف نکند.

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل

هزینه و دستمزد استخدام پرستار در منزل، با توجه به عواملی مثل تحصیلات پرستار، تجربه و تخصص او، نوع قرارداد و… متغیر می باشد. در این بخش، به مهم ترین عوامل موثر بر قیمت خدمات پرستاری در منزل اشاره می کنیم:

ساعات کاری پرستار در منزل

با بیشتر بودن ساعت کاری پرستار در منزل، دستمزد او نیز بیشتر خواهد بود. در وضعیتی که پرستار شما نیاز بیشتری به مراقبت دارد، باید به فکر استخدام پرستار تمام وقت باشید.

مسافت بین خانه سالمند و پرستار

مسافت بین خانه سالمند و پرستار نیز در تعیین دستمزد استخدام تاثیر گذار است و اگر شما پرستاری را انتخاب کنید که از محل زندگی تان کمی دور است، هزینه رفت و آمد او بیشتر خواهد بود و احتمالا باید دستمزد بیشتری در نظر بگیرید.

میزان تجربه و مهارت پرستار

پرستارانی که تجربه و مهارت بیشتری دارند، معمولا دستمزد بالاتری دریافت می کنند. هزینه استخدام پرستاری که تحصیلات بالاتری دارد، بیشتر خواهد بود.

وضعیت سلامتی سالمند

وضعیت سلامتی سالمند نیز در تعیین هزینه استخدام پرستار در خانه موثر است و اگر سالمند شما نیازمند مراقبت های بیشتری است و پرستار دائما باید به او رسیدگی کند، مسلما باید هزینه بیشتری بابت استخدام بپردازید.

هزینه پرستار سالمند روزانه و پاره‌ وقت

افرادی که تحت عنوان پرستار سالمند مشغول به فعالیت هستند، خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل را به دو صورت روزانه (پاره وقت) و شبانه روزی ارائه می‌ دهند. بنابراین با توجه به ساعات نگهداری از سالمندان و نوع خدمات پرستاری، این پرستاران دارای هزینه‌ های متفاوتی برای دریافت دستمزد هستند.

پرستارانی که خدمات نگهداری و مراقبت از سالمندان را به‌ صورت شبانه‌ روزی ارائه می‌ دهند، دارای هزینه بیشتری برای استخدام نسبت‌ به پرستاران پاره‌ وقت و روزانه هستند. شرح وظایف این پرستاران شامل مراقبت شخصی از سالمندان، مراقبت‌ های بهداشتی، کمک به خوردن غذا و دارو، تهیه طبخ مواد غذایی، مراقبت‌ های عمومی و اجتماعی و غیره است و در صورت انجام امور دیگری نیز همچون کار های منزل، هزینه بیشتری از دستمزد برای آن‌ ها در نظر گرفته می‌ شود.

در مقابل، پرستار سالمند روزانه یا پاره وقت، به دلیل ساعات کمتر خدمات پرستاری خود، از هزینه‌ پایین تری در استخدام نسبت به پرستاران سالمند روزانه برخوردار است و وظایف او نیز با توجه به توافق طرفین در طول ساعات نگهداری می تواند متفاوت باشد.

جهت اطلاع از هزینه استخدام پرستار سالمند روزانه، می‌ توانید با مؤسسه همپای سلامت زندگی تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

پرستار زن برای سالمند

وقتی‌ که یکی از اعضای خانواده دچار کهولت سن شده و برای انجام فعالیت‌ های روزانه خود نیاز به کمی مراقبت، کمک و توجه بیشتر خواهد داشت، افراد خانواده جهت مراقبت و نگهداری از سالمند خود، اقدام به استخدام پرستار می‌ نمایند. در این لحظه اولین چیزی که به ذهن آن‌ ها خطور می‌ کند، استخدام پرستار زن برای نگهداری از سالمند خود است. استخدام پرستار زن برای مراقبت از سالمندان، شاید به این دلیل است که بیشتر پرستاران مشغول به فعالیت در این حوزه خانم‌ ها هستند و یا پرستاران زن همانند مادر، بسیار دلسوز، مهربان و مسئولیت‌ پذیر تر در نگهداری از سالمندان می‌ باشند. همچنین سالمندان به‌ ویژه سالمندان خانم نیز با پرستاران زن بسیار راحت‌ تر هستند و دیگر اعضای خانواده نیز با پرستار خانم در منزل احساس امنیت و راحتی بیشتری می‌ کنند. پرستاران خانم نیز همانند سایر پرستاران سالمند، وظیفه مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل را داشته و به آن‌ ها در انجام فعالیت‌ های روزانه همچون خوردن غذا، مصرف دارو، رفع نیاز های شخصی، تعویض لباس، استحمام، قدم زدن و غیره کمک می‌ کنند. پرستاران زن با تمامی رفتار ها، خلق‌ و خو و بیماری‌ های موجود در افراد سالمند آشنا هستند و با تکیه بر تجربه و دانش خود و همچنین صبر و حوصله بالا، از پرستاران در منزل به‌ خوبی مراقبت می‌ کنند. این پرستاران به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای آموزش‌ های لازم را پشت‌ سر گذاشته‌اند و خدمات خود را به‌ صورت موقت، روزانه و شبانه‌ روزی به سالمندان ارائه می‌ دهند.

هزینه استخدام پرستار خانم برای سالمند

هزینه استخدام پرستار خانم برای سالمند، با توجه به مدت زمان نگهداری از سالمندان، نوع خدمات ارائه‌ شده، مؤسسه خدمات پرستاری، تخصص پرستار و غیره بسیار متفاوت می‌ باشد و نمی‌توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین نمود. شما عزیزان می‌ توانید جهت اطلاع از هزینه استخدام پرستار زن برای سالمندان، با مؤسسه همپای سلامت تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

پرستار مرد برای مراقبت و نگهداری از سالمند

همان‌ طور که مطلع هستید، بسیاری از افراد شغل پرستاری را شغلی زنان پنداشته و بر این معتقد هستند که پرستاری شغلی کاملاً زنانه است. این تفکر شاید به این دلیل است که زنان همانند مادران بسیار دلسوزتر و مهربان‌ تر از مردان جهت مراقبت و نگهداری هستند و به‌ همین دلیل نیز آمار پرستاران زن در کل دنیا بسیار بیشتر از پرستاران مرد است. اما با این‌ حال مردان نیز در این حرفه مشغول به فعالیت هستند و در برخی مواقع نیز خدمات خود را بسیار بهتر از پرستاران زن به سالمندان ارائه می‌ دهند. زیرا پرستاران مرد از قدرت و توان بسیار بیشتری نسبت‌ به زنان برخوردار هستند و به‌ذهمین جهت برای جا به‌ جایی و رسیدگی به سالمندانی که دچار بیماری‌ های خاص و یا ضعف در اندام‌ های حرکتی خود هستند، بسیار مناسب‌ تر می‌ باشند. همچنین بسیاری از سالمندان مرد نیز جهت رفع امور شخصی خود، با پرستاران مرد بسیار راحت‌ تر هستند. پرستار مرد نیز همانند سایر پرستاران، تمامی آموزش‌ ها و دوره‌ های لازم را جهت مراقبت و نگهداری تخصصی از سالمندان پشت‌ سر گذاشته و با بهره‌مندی از تجارب و تخصص خود، به‌ طور کاملاً اصولی از سالمندان مراقبت می‌ نماید. از جمله خدمات ارائه‌ شده توسط پرستار مرد برای سالمندان نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایجاد امنیت و آرامش برای سالمندان و همچنین افراد خانواده
 • آشنایی کامل با اخلاق، رفتار و خلق‌ و خوی فرد سالمند
 • توجه کامل به سلامت جسمانی و روانی فرد سالمند
 • بررسی مداوم علایم حیاتی فرد
 • توجه به دارو ها و تهیه برنامه غذایی سالم با توجه به بیماری‌ های سالمند
 • مسلط بر اقدامات اورژانسی
 • کمک به انجام فعالیت‌ های روزانه و رفع امور شخصی سالمند

هزینه استخدام پرستار آقا برای سالمند

هزینه استخدام پرستار آقا برای سالمندان، با توجه به نوع خدمات ارائه‌ شده توسط پرستار و همچنین موسسه خدمات پرستاری بسیار متفاوت است و نمی‌توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین نمود. همچنین پرستاران آقا برای مراقبت از سالمندان، به‌ صورت نیمه‌ وقت، روزانه و یا شبانه‌ روزی استخدام می‌ شوند که این نیز خود یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در هزینه استخدام پرستار آقا می‌ باشد. جهت اطلاع دقیق از هزینه پرستار مرد برای سالمند نیز می‌ توانید با مؤسسه همپای سلامت در ارتباط باشید.

مصاحبه با چند پرستار سالمند

برای استخدام پرستار جهت مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل، با چند پرستار صحبت کنید تا بتوانید بهترین آنها را انتخاب کنید. هر چقدر که با پرستاران بیشتری مصاحبه کنید، احتمال آنکه پرستار بهتری پیدا کنید بیشتر می شود اما اگر هم زمان کافی برای پیدا کردن پرستار و مصاحبه با آنها را ندارید، می توانید از خدمات پرستار سالمند موسسه همپای سلامت زندگی بهره مند شوید. کارشناسان این موسسه شما را برای انتخاب پرستار سالمند، راهنمایی خواهند کرد.

 پرستار شبانه‌ روزی سالمند در منزل

اگر هزینه استخدام پرستار سالمند به صورت شبانه روزی را دارید، بهتر است پرستار شبانه روزی استخدام کنید. مزیتی که پرستاری شبانه روزی از سالمند دارد این است که سالمند با پرستار خود انس پیدا می کند و از اینکه شخصی دائما مراقب اوست، احساس امنیت و راحتی خواهد داشت.

همچنین پرستار شبانه روزی نگهداری از سالمند با شرایط جسمی، عادات و خلقیات سالمند بهتر آشنا می شود و می تواند در شرایط حساس، در کنار او باشد که این یک مزیت بزرگ است. با وجود چنین پرستاری، دیگر خیال شما راحت خواهد بود که سالمندتان به خوبی غذا می کند، استراحت کافی دارد و داروهای خود را هم به موقع مصرف می کند.

پرستار سالمند تهران

مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل، با توجه به مشکلات و نیاز های افراد در این دوره از زندگی، امری بسیار تخصصی و حرفه‌ ای بوده و نیازمند تخصص و تجارب بالا است. به‌ همین جهت مؤسسه همپای سلامت زندگی، خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان در تهران را به‌ طور کاملاً تخصصی ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است. تیم پرستاری مشغول به فعالیت در مؤسسه همپای سلامت زندگی، در زمینه نگهداری و مراقبت اصولی از سالمندان، دوره‌ های آموزشی را پشت‌ سر گذاشته و دارای مدارک معتبر و تخصصی در ارائه خدمات پرستار سالمند در تهران هستند. این پرستاران خدمات مراقبتی خود را به‌ صورت پاره‌ وقت و شبانه‌ روزی به سالمندان ارائه می‌ دهند و تمامی آن‌ ها نیز مورد اعتماد مؤسسه بوده و دارای سوابق کاری بالا و مهارت لازم هستند.

جهت استخدام پرستار سالمند در تهران، می‌ توانید با مؤسسه همپای سلامت تماس گرفته و با مشاورین ما در ارتباط باشید.

مزایای استخدام پرستار سالمند در خانه

سالمندی که قادر به انجام کارهای اولیه خود نیست، نیاز به مراقبت و پرستاری دارد و بیشتر خانواده ها یا تصمیم می گیرند سالمند خود را به خانه سالمندان بسپارند و یا اینکه پرستار در منزل استخدام کنند. استخدام پرستار سالمند در منزل در مقایسه با سپردن سالمند به خانه سالمندان، مزایایی دارد از جمله آنکه:

حضور سالمند در کنار خانواده

با استخدام پرستار در خانه، سالمند در کانون گرم خانواده و در کنار فرزندان و عزیزان خود حضور خواهد داشت که برای سلامتی روحی او نیز بسیار خوب است.

حضور یک مراقب همیشگی در کنار سالمند 

با استخدام پرستار، همواره اطمینان خواهید داشت که یک فرد مراقب در کنار پدر یا مادر شما حضور دارد و به کارهای شخصی او رسیدگی می کند.

نیاز به ارائه خدمات مراقبتی تخصصی

پرستار سالمند، با تجربه و تخصصی که دارد تمام کارهای سالمند را انجام می دهد و شما می توانید امور پزشکی و مراقبت های درمانی سالمند را تا حدی که پرستار می داند، به او بسپارید.

کم شدن هزینه های نگهداری از سالمند

سپردن سالمند به خانه سالمندان، هزینه بالایی دارد اما با استخدام پرستار سالمند، در هزینه های شما صرفه جویی می شود.

پرستار سالمند ارزان

استخدام پرستار سالمند ارزان، گزینه‌ ای بسیار ایده‌آل و مناسب برای ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان عزیز در منزل می‌ باشد. هزینه پرستار سالمند در منزل، از جمله مهم‌ ترین نکاتی است که در هنگام استخدام این افراد مورد توجه قرار می‌ گیرد. به‌ طور معمول پرستارانی که در مؤسسات و مجموعه‌ های شناخته شده و زیر نظر سازمان‌ های معتبر مشغول به فعالیت هستند، دارای تعرفه و هزینه ثابت و مشخصی برای ارائه خدمات مراقبتی و نگهداری می‌ باشند و سایر پرستاران که به‌ صورت آزاد خدمات مراقبتی خود را ارائه می‌ دهند نیز از هزینه‌ های بسیار متفاوتی در استخدام برخوردار می‌ باشند. هرچه خدمات ارائه‌ شده توسط پرستار سالمند محدود تر و تعداد روز ها و ساعات نیز بسیار کم‌ تر باشد، بنابراین هزینه استخدام نیز تا حد قابل‌ توجهی کاهش خواهد یافت. پرستار سالمند ارزان نیز همانند سایر پرستاران مراقبت از سالمندان در منزل، دارای دانش، تخصص و مهارت بالا در نگهداری و مراقبت از سالمندان هستند و علاوه‌ بر مسئولیت‌پذیری بالا، قابل‌اعتماد و اطمینان می‌ باشند. به‌ بیان‌ دیگر می‌ توان گفت که هزینه پایین استخدام این پرستاران، تنها در کاهش نوع خدمات و تعداد روز های نگهداری از سالمندان است و به‌ هیچ‌ عنوان از کیفیت و مسئولیت‌پذیری در مراقبت از سالمندان در منزل کاسته نخواهد شد.

از مهم‌ ترین راهکار ها برای استخدام پرستار سالمند ارزان نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش تعداد روز و ساعات خدمات مراقبت و نگهداری
 • استخدام پرستار سالمند در نزدیک‌ ترین محل به منزل سالمند
 • کاهش وظایف و خدمات پرستار سالمند
 • بهره‌مندی از ضروری‌ ترین خدمات پرستار سالمند
 • محدودیت استفاده از خدمات پرستار سالمند ۲۴ ساعته
 • محدودیت استفاده از خدمات پرستار سالمند در روز های تعطیل

جهت دریافت راهنمایی های لازم برای استخدام پرستار سالمند ارزان نیز می‌ توانید با مؤسسه همپای سلامت زندگی تماس حاصل نمایید.

پرستار تمام‌ وقت سالمند

همان‌ طور که پیش‌ تر به آن اشاره شد، سالمندان به‌ دلیل وضعیت جسمانی و روحی خود، افرادی هستند که به مراقبت و نگهداری دائمی نیاز خواهند داشت. بنابراین استخدام پرستار تمام‌ وقت سالمند در منزل، راه‌ حلی بسیار عالی جهت توجه دائمی به این افراد بوده و به‌ ویژه برای اعضای خانواده که دارای مشغله کاری بالا هستند نیز بسیار مناسب است. شرح خدمات پرستار تمام‌ وقت سالمند در منزل نیز به این صورت است که آن‌ ها به طور ۲۴ ساعته و دائمی، از افراد سالمند در منزل نگهداری می‌ نمایند و تمامی نیاز های جسمانی و روحی سالمندان را با توجه به بیماری‌ های آن‌ ها برطرف می‌ کنند. این پرستاران علاوه‌ بر دانش و مهارت بالا در حرفه خود، بسیار مسئولیت‌پذیر، وقت‌شناس و قابل اطمینان هستند و نزدیکان سالمند می‌ توانند با خیالی آسوده و راحت، به آن‌ ها اطمینان کرده و توجه لازم را به سالمند عزیز خود ارائه دهند. پرستاران تمام‌ وقت در منزل دارای مسئولیت و خدمات بسیار بیشتری نسبت‌ به پرستاران نیمه‌ وقت و روزانه هستند و از این‌ رو از هزینه بالاتری در استخدام برخوردار می‌ باشند.

از مهم‌ ترین مزایای استخدام پرستار سالمند تمام‌ وقت در منزل نیز می‌ توان به عدم جا به جایی سالمند، کیفیت بالا در ارائه خدمات، آسایش و ایمنی سالمند، افزایش روحیه سالمندان به‌ دلیل مراقبت در منزل و غیره اشاره نمود.

مزایای استخدام پرستار شبانه‌ روزی برای مراقبت از سالمند

اگر هزینه استخدام پرستار سالمند به صورت شبانه روزی را دارید، بهتر است پرستار شبانه روزی استخدام کنید. مزیتی که پرستاری شبانه روزی از سالمند دارد این است که سالمند با پرستار خود انس پیدا می کند و از اینکه شخصی دائما مراقب اوست، احساس امنیت و راحتی خواهد داشت.

همچنین پرستار شبانه روزی با شرایط جسمی، عادات و خلقیات سالمند بهتر آشنا می شود و می تواند در شرایط حساس، در کنار او باشد که این یک مزیت بزرگ است. با وجود چنین پرستاری، دیگر خیال شما راحت خواهد بود که سالمندتان به خوبی غذا می کند، استراحت کافی دارد و داروهای خود را هم به موقع مصرف می کند.

استخدام پرستار سالمند از موسسه همپای سلامت زندگی

برای استخدام پرستار سالمند، می توانید از طریق موسسه همپای سلامت زندگی اقدام کنید. این موسسه، چندین سال تجربه در ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی از بیماران، سالمندان و کودکان دارد و می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. همچنین دارای مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح می باشد.

جهت استخدام پرستار سالمند در خانه از موسسه همپای سلامت زندگی، می توانید خدمات دائمی و مقطعی را انتخاب کنید. این موسسه، در جهت جلب رضایت مراجعه کنندگان خود، بهترین کیفیت خدمات را با هزینه مناسب ارائه می دهد و پرستارانی دلسوز، قابل اعتماد، با تجربه و امین را اعزام می کند.

دعوت می شود برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به شرایط و هزینه های استخدام پرستار سالمند، با کارشناسان پشتیبانی موسسه همپای سلامت زندگی با شماره 02144216013 تماس حاصل نمایید تا راهنمای شما باشند.

فرم درخواست پرستار سالمند

اطلاعات زیر را براساس نیازها و شرایط خدمت گیرنده تکمیل کنید.

سوالات متداول

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه استخدام پرستار سالمند در خانه با توجه به اینکه خدمات دائمی می خواهید یا مقطعی و عوامل دیگری همچون تجربه و تحصیلات پرستار تعیین می شود. برای اطلاع از هزینه با شماره 02144216013 تماس بگیرید.

پرستار سالمند در منزل بهتر است یا سپردن سالمند به خانه سالمندان؟

سالمندان با روحیات حساسی که دارند، علاقه مندند در کنار خانواده خود زندگی کنند و استخدام پرستار سالمند در منزل بهترین انتخاب برای آنهاست.

پرستار سالمند چه وظایفی دارد؟

پرستار سالمند به تمام امور بهداشتی، درمانی و مراقبتی سالمند رسیدگی می کند.

2 دیدگاه

 • سلام عرض ادب. برای پدر و مادرم میخواستم پرستار سالمند خانم استخدام کنم که تمام مدت باهاشون زندگی بکنه. شرایط و هزینه ها به چه صورت هست؟

  • سلام و وقت بخیر
   جهت استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل تنها کافیست با کارشناسان ما با شماره 02144216013 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما با ارائه مشاوره رایگاه پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *