امروزه با وجود مشغله های کاری که پدر و مادرها دارند، نیاز به استخدام پرستار کودک در منزل جهت دریافت خدمات مراقبت و نگهداری از کودک، بیش از قبل احساس می شود. والدین می توانند با کمک گرفتن از یک پرستار کودک، مراقبت و نگهداری از فرزند دلبند خود را در ساعاتی که خانه نیستند، به پرستار بسپارند و با اطمینان خاطر به محل کار خود بروند. پرستار کودک با تجربه و تخصصی که دارد، به خوبی از فرزند شما مراقبت می کند و مواظب تمام امور درسی، بهداشتی، تغذیه و سلامتی اوست.

اگر تصمیم به استخدام و دریافت خدمات «پرستار کودک در منزل» جهت مراقبت و نگهداری از کودک خود را دارید، تنها کافیست با شماره 02144216013 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

5% تخفیف فرانشیز قرارداد شش ماهه

15% تخفیف فرانشیز قرارداد یکساله

مراقبت و نگهداری از کودک

نگهداری و مراقبت از کودکان به‌ صورت ۲۴ ساعته و دائمی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و والدینی که شاغل هستند و به‌ طور دائم نمی‌توانند از فرزند و یا فرزندان خود مراقبت نمایند، باید از افراد با تجربه و ماهر و به‌ ویژه قابل‌ اعتماد در این زمینه کمک گرفته و از این طریق عدم حضور خود برای کودکانشان را جبران کنند. بنابراین والدین باید توجه و مراقبت به کودکان خود را امری بسیار مهم تلقی کرده و در صورت عدم شرایط لازم برای مراقبت و نگهداری دائمی فرزند خود، از پرستاران مشغول به فعالیت در این حرفه کمک گرفته و به سلامت جسمی، روحی و همچنین تربیت، رشد و پرورش کودک خود کمک نمایند.

با توجه به تحقیقات و تئوری‌ های انجام‌ شده از زمان گذشته تا به امروز، می‌ توان دریافت که اصول مراقبت و نگهداری از نوزادان و کودکان نوپا، در پرورش و درک آن‌ ها از اهمیت بسزایی برخوردار است. کودکان و نوزادان نیز در رشد و پرورش خود، دارای مشارکت فعال هستند و از طریق تماس چشمی، زبان، برخورد های فیزیکی و لمس اشیاء، می‌ توانند از محیط اطراف خود اطلاعات جمع‌ آوری کرده و با نوع عملکرد جهان اطراف خود بیشتر آشنا شوند.

 به‌ عنوان مثال کودکان ترجیح می‌ دهند برای برقراری ارتباط با بزرگسالان مانند والدین و یا پرستار کودک، این افراد با زبان کودک با آن‌ ها صحبت کرده و به‌ این‌ ترتیب می‌ توانند دوستی و ارتباط بهتری را با بزرگسالان خود ایجاد کنند. تمامی کودکان از نوزادی تا سنین بالاتر، علاوه‌ بر رفع نیاز های شخصی همچون خوردن شیر و غذا های کمکی، تعویض پوشک و لباس، استحمام و شستشو، بازی و سرگرمی، خوابیدن و غیره به امنیت و آرامش و همچنین تربیت و پرورش اصولی نیز نیاز خواهند داشت.

 به‌ طور کلی کودکان برای کاوش در دنیای اطراف خود و احساس امنیت برای عدم آسیب رسیدن به آن‌ ها، به کمک بزرگسالان احتیاج خواهند داشت و از طریق مراقبین خود، می‌ توانند علاوه‌ بر برقراری روابط احساسی و کسب آرامش، شروع به رشد زبان، روابط اجتماعی و عاطفی شناختی کنند.

استخدام پرستار کودک در منزل

در بسیاری از خانواده ها، هر دو والدین به سرکار می روند و از همین رو در ساعاتی که خانه نیستند، نگرانی زیادی برای فرزند خود دارند. این نگرانی ها باعث شده است که به فکر استخدام پرستار کودک در منزل باشند و مسئولیت مراقبت و نگهداری از کودک خود را به پرستار بسپارند.

استخدام پرستار کودک در خانه، برای این دسته از خانواده ها ضروری است زیرا تنها ماندن کودک در خانه می تواند برای او خطرآفرین باشد و برای روحیات او نیز خوب نیست. از طرفی برای هر روز هم نمی توان کودک را به مهدکودک سپرد و بهتر است که در محیط خانه و در کنار پرستاری مهربان، دلسوز و مورد اعتماد، زندگی کند.

مزایای استخدام پرستار کودک

نگهداری از کودک زمان زیادی را می طلبد و پدر و مادر باید به فکر امور تغذیه، تفریح و آموزش فرزند خود باشند. در حالی که سرکار رفتن و یا مشغله های دیگر، این اجازه را به والدین نمی دهد و به همین خاطر بهتر است پرستار استخدام کنند.

از جمله مزایای استخدام پرستار جهت مراقبت از کودک در منزل عبارتند از:

فرصت کافی برای والدین

همراه بودن پرستار در کنار کودک، کمک می کند که والدین برای رفتن به محل کار خود و رسیدگی به امورات منزل، فرصت بیشتری داشته باشند.

از طرفی برخی از والدین بعد از خستگی های روزانه، حوصله کافی برای بودن در کنار فرزندشان را ندارند و این موضوع می تواند باعث تاثیرات منفی در روحیه کودک شود. با وجود پرستار، والدین هم فرصت استراحت خواهند داشت و می توانند سرحال تر در کنار فرزند خود باشند.

مدیریت فعالیت های مفید کودک

اگر فعالیت های کودک تحت کنترل نباشد، ممکن است برای ساعات طولانی فقط به یک کار مثل بازی کردن با گوشی مشغول شود که این مسئله می تواند برای او نگران کننده باشد. اگر وقت کافی برای مدیریت فعالیت های کودک خود را ندارید، یک پرستار حرفه ای می تواند این کار را انجام دهد.

پرستار کودک، علاوه بر نگهداری از کودک برنامه های متنوعی را در جدول فعالیت های روزانه کودک تنظیم می کند تا باعث نشاط و پویایی او شود.

تضمین امنیت کودک در خانه

تنها گذاشتن کودک در خانه خطرناک است و با استخدام پرستار، این اطمینان را خواهید داشت که امنیت کودک در خانه تضمینی است و خطری جان او را تهدی نمی کند.

بهبود روابط اجتماعی کودک با پرستار کودک

پرستار کودک، مهارت های ارتباطی فرزند شما را تقویت می کند تا در ارتباط با دوستان و هم بازی های خود، روابط قوی داشته باشد. البته در این زمینه، والدین نقش اصلی را دارند و نباید صرفا به دلیل حضور پرستار، از کودک خود غافل شوند.

کمک به رشد سالم کودک

برخی از والدین، اطلاعات و تجربه ای در زمینه رشد کودک ندارند و نگهداری از فرزند برای آنها کمی سخت است. پرستار کودک که با تجربه است، به رشد سالم فرزند شما کمک می کند و می توانید از تجربیات او برای تربیت فرزند خود بهره مند شوید.  والدین می توانند از پرستار فرزند خود، آموزش هایی مثل نحوه شیردهی یا آماده سازی غذای کودک، نحوه تنظیم خواب شبانه و علائم بیماری ها و نحوه برخورد با این بیماری ها را یاد بگیرند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌

کودکان نسبت به بزرگسالان بدن ضعیف تری دارند و زودتر مریض می شوند. مزیت دیگری که استخدام پرستار کودک دارد این است که فرزند شما در خانه از بسیاری از بیماری ها و آلودگی های محیطی دور است و اگر هم علائم بیماری را نشان دهد سریعا توسط پرستار پیگیری می شود.

همراهی پرستار جهت مراقبت و نگهداری از کودک در مسافرت

اگر کودک شما به پرستار خود علاقه مند باشد، می توانید از او بخواهید در زمان تعطیلات و مسافرت هم شما را همراهی کند و مواظب فرزندتان باشد.

استخدام پرستار برای کودکان دارای شرایط خاص

اگر کودک شما بیماری یا شرایط خاصی دارد، نیازمند مراقبت های ویژه ای است به طور مثال کودکان دارای معلولیت جسمی و ذهنی یا کودکان مبتلا به اوتیسم، نیازمند پرستار هستند.

پرستار کودکان خاص، همچون پرستار کودک اوتیسم آموزش ها و مهارت های لازم را به والدین ارائه می کنند تا بتوانند به بهترین نحو از کودک خود مراقبت کنند.

وظایف پرستار کودک در منزل

وظایف پرستار کودک در منزل

پرستار کودک، مسئول تمام امور مربوط به فرزند شماست و علاوه بر نگهداری از کودک در منزل مسئولیت های زیر را نیز بر عهده دارد:

مراقبت از کودک درمنزل و پرورش او

وظیفه اصلی پرستار کودک، مواظبت و نظارت دقیق بر روی کودک است همچنین باید مراقب فرزند شما در زمینه هایی مانند تغذیه، بهداشت، مراقبت از پوست، بیماری ها و… باشد.

آموزش کودک

آموزش های کودک هم به عهده پرستار است مانند نحوه درست غذا خوردن، نحوه شستن دست، نحوه سلام دادن و اصول تربیتی و چگونگی تعامل با سایر کودکان.

مراقبت های پزشکی ساده

پرستار کودک باید مراقبت های پزشکی ساده را هم ارائه دهد مثل اندازه گیری دمای بدن، درمان زخم ها و…

تامین نیازهای روزانه کودک

مسئولیت تامین نیازهای روزانه کودک خوراکی ها، لباس ها، پوشک و تجهیزات دیگر هم با پرستار است.

ارتباط با خانواده

پرستار کودک باید فعالیت های روزانه فرزندتان را به شما گزارش دهد و هر مسئله مهمی که هست، باید شما را در جریان آن قرار دهد.

انجام امور منزل

تمیز و مرتب کردن اتاق کودک، شستشوی لباس های او و تمیز کردن سرویس بهداشتی نیز از وظایف پرستار کودک می باشند.

غذا دادن و تغذیه کودک

پرستار باید عادات غذایی و نیازهای تغذیه ای کودک را بداند و از غذاهای مفید و سالم در برنامه غذایی کودک استفاده کند. همچنین پرستار باید صبر و حوصله بالایی در غذا دادن به کودک داشته باشد.

بهداشت و حمام کردن کودک

پرستار کودک باید به مسائل بهداشت و حمام کردن کودک نیز توجه داشته باشد. قبل از غذا خوردن حتما باید دست های کودک شسته شوند و برای حمام بردن او نیز باید مراقب بود که مشکلاتی مثل لیز خوردن به وجود نیاید.

توجه به زمانبندی داروهای مورد نیاز کودک

اگر فرزند شما داروی خاصی مصرف می کند و باید تحت مراقبت درمانی قرار بگیرد، حتما باید پرستار را در جریان آن قرار دهید تا داروهای مورد نیاز کودک را سرساعت به او بدهد.

کمک در انجام تکالیف مدرسه

اگر فرزند شما به مدرسه می رود، پرستار مسئول است که در انجام تکالیف مدرسه نیز به او کمک می کند. یادآوری در انجام تکالیف درسی، بررسی کردن فعالیت های کودک در مدرسه، علاقه مند کردن کودک به درس خواندن، خواندن کتاب های داستان و… از جمله کارهای مربوط به امور مدرسه کودک هستند.

انجام امور خانه توسط پرستار کودک

پرستاران در نگهداری و مراقبت از کودکان در منزل، خدمات بسیار گوناگونی را ارائه می‌ دهند که یکی از آن‌ ها انجام امور خانه در منزل است. انجام امور خانه‌ داری و کمک به کارهای منزل، از جمله وظایف اصلی پرستاران نبوده اما با در صورت درخواست والدین، پرستاران می‌ توانند این وظیفه را نیز در کنار مراقبت و نگهداری از کودکان برعهده بگیرند. انجام اموری چون خرید و طبخ مواد غذایی، شستن ظروف، جمع‌آوری وسایل و اسباب‌ بازی، شستن لباس‌ های کودک، مرتب کردن خانه، تهیه میان وعده‌ های سالم برای کودک، گردگیری و جارو کشیدن، شستشوی سرویس بهداشتی، مرتب کردن اتاق کودک، مرتب کردن لباس‌ ها و غیره از جمله کار های خانه‌ داری پرستار کودک در منزل هستند.

لازم به ذکر است که پرستاران کودکی که به‌ صورت ۲۴ ساعته و دائمی در منزل استخدام می‌ شوند، تمامی این امور در منزل را انجام می دهند و در صورت استخدام پرستار کودک موقت در منزل نیز بهتر است در این رابطه با آن‌ ها گفتگو نمایید.

تفاوت پرستار کودک و پرستار نوزاد

پرستار کودک با پرستار نوزاد، از نظر وظایف و مسئولیت ها تفاوت هایی دارند و برای انتخاب پرستار نوزاد باید حساس تر بود. فردی که قرار است به عنوان پرستار از نوازد دلبند شما مراقبت کند، باید تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد و تمام حواس خود را به فرزند شما بسپارد.

موسسه همپای سلامت زندگی برای اعزام پرستار نوزاد، حساسیت بیشتری به خرج می دهد تا پرستاری حرفه ای، با تجربه و توانمند به منزل شما اعزام کند.

معایب استخدام پرستار بچه در منزل

استخدام پرستار بچه در خانه، مزایای زیادی دارد اما گاهی اوقات دارای برخی معایب هم می باشد که در این بخش بررسی می کنیم:

آسیب به روابط اجتماعی کودک

کودکانی که در محیط مهدکودک هستند، دوستان بیشتری دارند و پرستار هر چقدر که هم مهربان، وظیفه شناس و دلسوز باشد، نمی تواند جای دوستان را برای فرزند شما بگیرد. البته می توانید از پرستار بخواهید که فرزندتان را بعضی روزها به پارک و گروه های بازی کودکان در بیرون از منزل ببرد و فرصت حضور در اجتماع برای کودک فراهم شود.

سخت بودن تعویض پرستار کودک

فرزند شما احتمالا به پرستار خود وابسته خواهد شد و به سختی می توانید کسی دیگر را جایگزین پرستار قبلی کنید.

عدم امکان کنترل کیفیت کار پرستار

شاید بعضی از پرستاران کودک، وظایف خود را به خوبی نشناسند و کم کاری کنند و یا اینکه با فرزندتان برخورد مناسبی نداشته باشند و شما بعد از چند ماه متوجه این موضوع شوید. به همین دلیل توصیه می شود از موسسات معتبر اقدام به استخدام پرستار کنید. همچنین پیشنهاد می شود در منزل خود، دوربین نصب نمایید.

پرستار کودک

ویژگی های یک پرستار کودک خوب

یک پرستار کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد که شما بتوانید به او اعتماد کنید و فرزند خود را برای چندین ساعت در روز به او بسپارید؟ با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه می خواهیم چند ویژگی یک پرستار کودک خوب را بررسی کنیم :

داشتن علاقه و عشق به کودکان

پرستار کودک خوب از روی عشق و علاقه ای که به کودکان دارد، وارد این کار شده است. او از زندگی با کودکان لذت می برد و عاشق بچه هاست. عشق و علاقه هم باعث ایجاد احساس مسئولیت پذیری بالا می شود.

صبور بودن

پرستار کودک باید بسیار صبور باشد و از بدخلقی های کودک، عصبانی نشود. اگر کودک غذا نمی خورد، باید با حوصله و در فواصل زمانی کوتاه به او غذا دهد و یا اگر به درس خواندن علاقه ندارد، باید او را با مهربانی به انجام تکالیف مدرسه تشویق کند.

توجه به نیازهای کودک

پرستار باید به نیازهای کودک توجه داشته باشد و بتواند تمام نیازهای تغذیه ای، بهداشتی، سلامتی و اجتماعی کودک را تامین کند.

داشتن شخصیت خوب

پرستار باید شخصیت مهربان و دوست داشتنی داشته باشد و با کودکان هم با احترام برخورد کند.

اطمینان از عدم اعتیاد و سوء پیشینه پرستار

در زمان استخدام پرستار کودک، مطمئن شوید که اعتیاد به مواد مخدر و سیگار ندارد و از او گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد دریافت کنید.

پرستار کودک دوقلو و چندقلو

پرستاری از کودکان دوقلو و چندقلو در منزل، یکی دیگر از خدمات ارائه‌ شده به والدین شاغل توسط پرستاران می‌ باشد. والدینی که صاحب فرزندان دوقلو و یا چند قلو می‌ شوند، علاوه‌ بر تجربه لذت‌ بخش نگهداری از ۲ فرزند، دارای نگرانی هایی نیز برای مراقبت و پرورش مناسب آن‌ ها می‌ باشند. این نگرانی‌ ها و دغدغه‌ ها، برای والدین شاغل نیز دو چندان است و برای نگهداری و مراقبت از فرزندان خود و همچنین ایجاد امنیت و آرامش برای آن‌ ها در نبود هر یک از والدین، می‌ توانند اقدامات لازم را برای استخدام پرستار کودک دو قلو و چند قلو انجام دهند. این پرستاران برای مراقبت و نگهداری صحیح از کودکان دوقلو، تمامی آموزش ها و دوره‌ های لازم را گذرانده و مانند مادری دلسوز و مهربان، علاوه‌ بر رفع نیاز های کودکان، سرگرمی های لازم را جهت پرورش و رشد آن‌ ها ایجاد می‌ نمایند.

از جمله وظایف مهم پرستار کودک دو قلو و چند قلو نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

هماهنگ کردن خواب کودکان دو قلو و چند قلو

یکی از مهم‌ ترین وظایف پرستاران کودکان دوقلو و چند قلو، همگام‌ سازی خواب آن‌ ها می‌ باشد. جهت همگام‌ سازی خواب نیز، باید فعالیت‌ های روزانه و سرگرمی های کودکان را به‌ نحوی برنامه‌ ریزی نماید که کودکان در زمان‌ های مشخصی به‌ راحتی به خواب رفته و دچار بی‌ حوصلگی، بی‌ قراری و بهانه‌ گیری نشوند.

ایجاد سرگرمی و بازی برای کودکان

پرستار کودکان دوقلو، از تجهیزات و وسایل سرگرمی برای کودکان، علاوه‌ بر بازی با آن‌ ها، جهت رشد فکری و پرورش آن‌ ها نیز به کار برده وسعی می‌ نماید از سرگرمی های مشابهی برای دو قلو ها و یا چند قلو ها استفاده نماید. این تجهیزات نیز می‌ تواند شامل اسباب‌ بازی های مشابه یا کالسکه‌ های مشابه باشد.

از جمله مزایای استخدام پرستار کودک دو قلو و چند قلو نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد امنیت و آرامش برای کودکان در نبود والدین
 • کاهش نگرانی و اضطراب در والدین شاغل
 • دارای مهارت‌ ها و آموزش‌ های لازم در نگهداری از چند فرزند به طور هم‌ زمان
 • فراهم کردن وقت استراحت برای والدین کودکان چند قلو
 • ارائه راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم به والدین در نگهداری از چند فرزند

پرستار کودک چند زبانه

یکی دیگر از خدمات بسیار مهم مؤسسات و مجموعه‌ های پرستاری در منزل، ارائه خدمات پرستار کودک چند زبانه است. این پرستاران علاوه‌ بر مهارت‌ ها و تسلط کامل بر نحوه مراقبت و نگهداری از کودکان، دارای تسلط کافی بر یک زبان خارجی هستند و تمامی دوره‌ ها و آموزش‌ های لازم بر نحوه چگونگی آموزش زبان غیر مادری به کودکان را پشت‌ سر گذاشته‌ اند. کودکان در سنین ۳ تا ۴ سالگی، دارای بیشترین توانایی برای یادگیری زبان غیر مادری هستند و به‌ راحتی می‌ توانند علاوه‌ بر صحبت بر زبان مادری خود، به یک زبان دیگر نیز تسلط کافی داشته باشند. آموزش زبان خارجی به کودکان، علاوه‌ بر پرورش و رشد فکری آن‌ ها، می‌ تواند حس اعتماد به‌ نفس را در آن‌ ها بسیار بیشتر از سایر کودکان کرده و علاوه‌ بر آن در آینده شغلی و تحصیلی آن‌ ها نیز بسیار تاثیرگذار باشد. پرستار کودک چند زبانه نیز علاوه‌ بر مهارت‌ های نگهداری و مراقبت از کودکان، باید دارای مهارت‌ های لازم جهت آموزش زبان به کودکان بوده و از صبر، شکیبایی و حوصله بالایی برخوردار باشد. این پرستاران باید دارای برنامه‌ ریزی بسیار دقیق و منظمی در آموزش باشند و بتوانند علاوه‌ بر ایجاد سرگرمی برای کودکان، با بهره‌مندی از به روزترین متد های آموزشی به آن‌ ها تدریس نمایند.

از جمله مزایای استخدام پرستار کودک چند زبانه نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • افزایش حس اعتماد به‌ نفس در کودکان
 • کمک به رشد فکری و پرورش کودکان
 • آشنایی کودکان با سایر جوامع و فرهنگ‌ ها
 • تاثیر مستقیم در آینده شغلی و تحصیلی کودکان
 • آموزش کودکان در منزل و ایجاد امنیت و آرامش برای آن‌ ها

بیشتر بخوانید: پرستار کودک دو زبانه

پرستار کودک شبانه‌ روزی

در برخی مواقع مشغله بیش‌ از اندازه والدین و یا سایر مشکلات زندگی، سبب عدم توجه و مراقبت لازم آن‌ ها نسبت‌ به فرزند خود شده و از این رو برای مراقبت و پرورش کودک خود، نیاز به استخدام پرستار کودک شبانه‌ روزی در منزل خواهند داشت. این گروه از پرستاران کودک در منزل، خدمات نگهداری و مراقبت از فرزند یا فرزندان را به‌ صورت شبانه‌ روزی و ۲۴ ساعته به والدین ارائه می‌ دهند و شامل افراد تحصیل‌کرده، شاد و جوان، دقیق و منظم، متعهد، همراه برای کودکان و با حوصله هستند. این پرستاران به‌ صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته، در کنار کودکان هستند و در تمامی ساعات شبانه‌ روز، از کودکان نگهداری می کنند.

پرستار کودک شبانه‌ روزی نسبت‌ به پرستار کودک روزانه، از وظایف و خدمات بیشتری برخوردار است و علاوه‌ بر ارائه خدمات بهداشتی و مراقبت از کودکان، خدمات دیگری نیز همچون نگهداری از کودکان بیمار، انجام فعالیت‌ های ورزشی و سرگرمی، تهیه و طبخ مواد غذایی، شستشوی ظروف کودک، مرتب کردن اتاق، شستشوی لباس‌ ها، همراهی کودک در خارج از منزل و غیره را نیز برعهده دارد.

همچنین استخدام پرستار کودک شبانه‌ روزی از موسسات معتبر و شناخته شده، می‌ تواند امنیت کودک در منزل را تضمین کرده و علاوه‌ بر آن خیال والدین را در رابطه با نحوه نگهداری از فرزند خود و همچنین رشد و پرورش آن‌ ها خاطرجمع کند.

برای استخدام پرستار کودک شبانه روزی در منزل، می توانید با کارشناسان ما در موسسه همپای سلامت زندگی تماس بگیرید.

خدمات پرستاری نوزاد

مراقبت و نگهداری از نوزاد در منزل، یکی دیگر از مهم‌ ترین خدمات پرستار کودک در منزل است. این پرستاران دارای وظایف و مسئولیت‌ های مشابه با پرستار کودک در منزل هستند و علاوه‌ بر آن، آموزش‌ های لازم را برای نگهداری و مراقبت از نوزادان به والدین نیز ارائه می‌ دهند. از مهم‌ ترین وظایف پرستار نوزاد در منزل می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

مراقبت‌ های بهداشتی از نوزاد

این نوع از مراقبت ها شامل تعویض پوشک، استحمام، شستشوی لباس، تمیز کردن، کمک به خوردن شیر، دارو و غیره خواهد شد.

کمک به والدین

یکی از مهم‌ ترین خدمات پرستاری از نوزاد در منزل، کمک به والدینی است که به‌ تازگی صاحب اولین فرزند خود شده‌اند و تمامی مهارت‌ های لازم را به آن‌ ها جهت مراقبت و نگهداری اصولی از نوزادان آموزش می‌ دهند. این راهنمایی‌ ها نیز شامل نحوه صحیح تعویض پوشک، شیردهی، استحمام نوزاد، توجه به سلامت پوست، نحوه‌ خوراندن دارو و غیره است.

حفظ ایمنی نوزاد

پرستارانی که خدمات خود را در مراقبت از نوزاد در منزل ارائه می‌ دهند، دارای تخصص، تجارب و مهارت بسیار بالا هستند و از این‌ رو می‌ توانند در تمامی شرایط، ایمنی نوزادان را فراهم سازند.

نکات انتخاب پرستار کودک

در هنگام استخدام پرستار کودک در منزل، توجه به برخی نکات برای نگهداری و مراقبت از کودکان در منزل بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم‌ ترین این نکات، توجه به دانش و مهارت پرستار کودک در منزل است. هرچه مهارت و تخصص پرستار در نگهداری و مراقبت از کودکان بالاتر باشد، بنابراین خدمات او نیز به بهترین نحو به کودکان ارائه شده و خیال والدین نیز در رابطه با کیفیت خدمات و قابل‌ اعتماد بودن فرد آسوده می‌ شود.

از دیگر نکات بسیار مهم قبل‌ از استخدام پرستار کودک که والدین باید به آن توجه کنند نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تحقیق در رابطه با اعتبار مؤسسه ارائه خدمات پرستاری
 • شرح وظایف و نیاز های کودک برای استخدام پرستار در منزل
 • اطلاع از بودجه و هزینه استخدام پرستار کودک
 • تعیین استخدام پرستار نیمه‌ وقت یا شبانه‌ روزی در منزل
 • تحقیق در رابطه با سوابق و تجربه پرستار کودک
 • مصاحبه حضوری با پرستار کودک در منزل
 • توجه به تحصیلات و تخصص پرستار کودک
 • مطلع کردن پرستار از بیماری‌ ها و برخی رفتار های کودک
 • تعیین مراقبت از ۱ فرزند یا فرزندان چند قلو
 • آشنایی کودک با پرستار پیش‌ از استخدام
 • آشنایی پرستار با آلرژی‌ ها، حساسیت‌ ها، نحوه‌ تغذیه او

دستمزد و هزینه پرستار کودک در منزل

توجه به دستمزد و حقوق پرستار کودک در منزل، یکی دیگر از نکات بسیار حائز اهمیت برای استخدام این افراد جهت مراقبت و نگهداری از فرزندان می‌ باشد. عوامل بسیار متعدد و گوناگونی بر تعیین هزینه دستمزد پرستار کودک در منزل تأثیر گذار هستند که از جمله مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • نوع وظایف پرستار کودک در منزل
 • تعداد فرزندانی که پرستار باید از آن‌ ها مراقبت کند
 • خدمات مراقبت از کودکان به‌ صورت پاره‌ وقت یا شبانه‌ روزی
 • انجام خدمات اضافه با توجه به توافق طرفین
 • میزان مسافت محل زندگی پرستار با محل زندگی کودک
 • میزان تخصص و مهارت پرستار در نگهداری و مراقبت از کودکان
 • برخورداری از مدارک تحصیلی معتبر پرستار
 • تعداد ساعات کاری و تعداد روز های خدمات پرستاری

تمامی موارد ذکر شده بر دستمزد و تعیین هزینه استخدام پرستار کودک در منزل تأثیر گذار هستند و برای اطلاع دقیق‌ تر از آن، می‌ توانید با مؤسسه همپای سلامت زندگی در ارتباط باشید.

استخدام پرستار کودک از موسسه همپای سلامت زندگی

موسسه همپای سلامت زندگی می تواند بهترین پرستار کودک را برای مراقبت از فرزند عزیز شما را به منزلتان اعزام کند. این موسسه، تجربه چندین ساله در حوزه خدمات پرستاری کودک و پرستاری از سالمندان دارد و به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند. پرستاران مجموعه همپای سلامت زندگی، افرادی دلسوز، مهربان، معتمد و امین هستند و با عشق و علاقه به کار خود و دوست داشتن بچه ها، در کنار کودکان شما هستند.

می توانید برای اطلاع از شرایط استخدام پرستار کودک در منزل و هزینه های آن، با مشاوران مجموعه تماس حاصل بفرمایید تا شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست پرستار کودک

اطلاعات زیر را بر اساس نیاز‌ها و شرایط خدمت‌گیرنده تکمیل کنید

سوالات متداول

هزینه استخدام پرستار کودک در منزل چقدر است؟

هزینه استخدام پرستار بچه در خانه با توجه به عواملی مثل دائمی یا مقطعی بودن استخدام، شرایط کودک، انتظاراتی که از پرستار دارید و … تعیین می شود.

پرستار کودک در منزل چه وظایفی دارد؟

رسیدگی به امور تربیتی، بهداشتی، درسی، نظافتی و درمانی کودک به عهده پرستار می باشد.

آیا استخدام پرستار کودک در خانه به صورت شبانه روزی امکان پذیر است؟

بله شما می توانید برای فرزند خود، پرستار شبانه روزی استخدام کنید.

2 دیدگاه

 • من بهترین تجربه دریافت خدمات پرستاری از فرزندانم رو از مجموعه شما و با همکاری و همدلی پرستاران مجموعه شما دریافت کردم. بهترین هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *