راهنمای استخدام پرستار کودک

در حال‌ حاضر استخدام پرستار کودک در منزل، تصمیمی بسیار چالش‌ برانگیز و دشوار برای والدین است اما مشغله‌ های امروزی و دغدغه‌ های جامعه‌ ای که در حال حاضر در آن زندگی می‌ کنیم، چاره‌ ای جز انجام این کار را برای والدین باقی نمی‌ گذارد. زیرا حجم کاری که والدین برای انجام کار های روزانه خود چه در منزل و چه در خارج از منزل انجام می‌ دهند، به این معنی است که زمان صرف‌ شده‌ آن‌ ها در طول روز برای نگهداری از و مراقبت از فرزندان خود بسیار محدود است و برای حل این مشکل نیز ناچار به استخدام پرستار کودک در منزل می‌ باشند. اگرچه استخدام پرستار کودک در منزل، کاری نیست که والدین اغلب باید انجام دهند، زیرا فرزندانشان در طول شبانه‌ روز به‌ ویژه به مادران خود نیاز دائمی دارند اما مواقعی نیز وجود خواهد داشت که آن‌ ها راه دیگری را برای کنار آمدن با حجم کاری خود و همچنین نگهداری و مراقبت از فرزندان خود انتخاب نمایند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی راهنمای استخدام پرستار کودک در منزل آشنا شده و آن‌ ها را مورد بررسی کامل قرار دهیم. جهت آشنایی با نکات مهم در استخدام پرستار کودک، بهتر است در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

چه زمانی پرستار کودک استخدام کنیم؟

خانواده‌ ها و والدین بسیار زیادی در جامعه هستند که در طول روز یا شب برای انجام مشغله‌ های کاری خود، مجبور هستند فرزند یا کودکان خود را در منزل تنها بگذارند. همچنین خانواده‌ های دیگری نیز نیازمند یک فرد مطمئن و قابل اطمینان برای همراهی فرزند خود به مهدکودک و یا مدرسه در ساعات مختلفی از روز می‌ باشند. به‌ طور کلی نیاز والدین به پرستار کودک در منزل، با توجه به شرایط و سبک زندگی آن‌ ها متفاوت است اما واقعیت ایده‌آل این است که اگر به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌ توانید از فرزند خود مراقبت نمایید، به‌ جای سپردن کودکان به افراد کم‌ تجربه و غیر معتمد، اقدام به استخدام پرستار کودک نمایید. از جمله مهم‌ ترین دلایل استخدام پرستار کودک در منزل نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • وجود مشغله های کاری برای هر دو والد کودک
  • همراهی کودک تا مهد کودک، مدرسه و سایر مراکز آموزشی
  • داشتن کودکان دوقلو و یا چندقلو
  • افزایش انجام کار های شخصی والدین در طول روز
  • وجود بیماری و یا بستری شدن والدین در بیمارستان
  • به دنیا آمدن یک نوزاد جدید
  • موقعیت‌ های غیرمنتظره همانند رفتن به جلسه، مهمانی، مسافرت و غیره

نکات مهم در انتخاب و استخدام پرستار کودک

قبل‌ از این‌ که اجازه دهید یک فرد غریبه برای مراقبت از فرزند یا فرزندانتان وارد خانه شما شود، باید موارد بسیار مهمی را در نظر گرفته تا بتوانید بهترین تصمیم را برای استخدام پرستار کودک در منزل انجام دهید. از جمله نکان مهم به عنوان راهنمای استخدام پرستار کودک می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

زمان ارائه خدمات پرستار را مشخص نمایید

یکی از نکات مهم در استخدام پرستار کودک در منزل، ارزیابی نیاز های خود در نگهداری و مراقبت از فرزند به واسطه پرستار کودک می‌ باشد. پرستاران کودک در منزل، خدمات خود را به‌ صورت شبانه‌ روزی و یا پاره‌ وقت به والدین عزیز ارائه می‌ دهند و شما می‌ توانید با تعیین ساعات خدمات‌ رسانی پرستار کودک، زمان مراقبت از کودکان خود را مشخص نمایید.

تهیه لیست انتظارات و خدمات پرستار کودک

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هنگام استخدام پرستار کودک در منزل، تهیه لیستی از نیاز های خود در نگهداری کودکان توسط پرستار است. پرستاران کودک براساس رفتار ها، خلق‌ و خو، نیاز ها، بیماری‌ های کودک، انجام امور خانه و غیره خدمات بسیار گوناگونی را در نگهداری از کودکان به والدین ارائه می‌ دهند و شما با تعیین نیاز های خود می‌ توانید عمل انتخاب و استخدام پرستار کودک را برای خود راحت‌ تر نمایید.

استخدام پرستار کودک از مؤسسه معتبر

سپردن فرزند یا فرزندان به یک فرد غریبه آن‌ هم به‌ صورت شبانه‌روزی و یا وقت، امری بسیار نگران‌ کننده برای هر دو والد کودک می‌ باشد. بنابراین برای استخدام پرستار کودک در منزل، به‌ طور حتم جهت انتخاب آن‌ ها از مراکز و مؤسسات معتبر اقدامات خود را شروع نمایید. زیرا چنین مؤسساتی دارای جواز و گواهی‌ نامه های بسیار معتبر برای فعالیت در ارائه خدمات پرستاری هستند و تیم پرستاری که در این مجموعه ها مشغول به فعالیت می‌ باشند، تمامی سوابق و پیشینه آن‌ ها به‌ طور کامل و به‌ صورت قانونی مورد بررسی قرار گرفته و قابل تأیید و اعتماد مؤسسه می‌ باشند. همچنین این پرستاران تمامی آموزش‌ ها و دوره‌ های لازم را در چگونگی مراقبت و نگهداری از یک یا چند فرزند پشت‌ سر گذاشته‌اند و علاوه‌ بر تجارب بسیار بالا، دارای دانش و مهارت کاملاً تخصصی می‌ باشند.

بررسی کامل پیشینه و سوابق پرستار

زمانی‌ که نگهداری و مراقبت از فرزند خود را به یک پرستار کودک در منزل محول می‌ کنید، باید دارای اطلاعات کافی را نیز از سوابق و پیشینه پرستار داشته باشید. بنابراین از انتخاب پرستار کودک که دارای سوابق و پیشینه کیفری است، جداً خودداری نمایید. لازم به ذکر است که با استخدام پرستار کودک در منزل از مؤسسات و مجموعه‌ های بسیار معتبر و شناخته‌ شده، دیگر نیاز به بررسی پیشینه پرستار نخواهید داشت. زیرا سوابق این پرستاران توسط مؤسسه از قبل مورد بررسی قرار گرفته و تمامی آن‌ ها قابل‌ اعتماد و اطمینان شرکت مورد نظر هستند.

استخدام پرستار کودک در منزل

توجه به سن پرستار

پرستارانی که دارای سن بسیار بالایی هستند، به‌ طور معمول دارای حوصله و توجه کمتری به کودکان می‌ باشند و گزینه مناسبی برای مراقبت از فرزندان شما نیستند. اکثر والدین نیز افرادی را برای نگهداری و مراقبت از فرزندان خود ترجیح می‌ دهند که از میانگین سنی مناسبی برخوردار باشند و علاوه‌ بر صبر و حوصله بالا، همانند مادری دلسوز در صورت عدم حضور والدین از فرزندشان مراقبت نماید.

توجه به سلامت و بهداشت پرستار

فردی را که برای مراقبت از کودک خود در نظر می‌ گیرید، باید از لحاظ جسمانی وضعیت مناسبی داشته و دارای استاندارد های بهداشتی در رفتار و نگهداری از کودکان باشد. این افراد باید بتوانند در ظاهر و سلامت خود، اطمینان و اعتماد والدین را جلب کرده و الگوی مناسبی برای کودکان در طول مدت مراقبت و نگهداری باشند.

توجه به زبان و گویش پرستار

زبان صحبت کودکان، می‌ تواند چالش بزرگی را در استخدام پرستار کودک در منزل برای والدین ایجاد نماید. زیرا بسیاری از والدین معتقد هستند که کودکان آن‌ ها نیز باید به زبان مادریشان صحبت نموده و بنابراین پرستاری را که استخدام می‌ نمایید، باید بر زبان مادری شما تسلط کافی داشته و بتواند بهترین راه ارتباط کلامی را با کودک شما ایجاد نماید.


اینجا بخوانید: پرستار کودک دو زبانه

توجه به مهارت‌ های پرستار در خانه‌ داری و پخت غذا

پرستاران کودک در منزل، علاوه‌ بر ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از نوزادان و کودکان شیرخوار، خدماتی را نیز در مراقبت از کودکان بزرگ‌ تر از ۲ یا ۳ سال نیز ارائه می‌ دهند. خانه‌ داری و خرید مواد غذایی و پخت آن نیز جزئی از خدمات ارائه‌ شده توسط پرستاران کودک در منزل است و آن‌ ها باید قادر به انجام پخت و طبخ مواد غذایی مورد نیاز کودک در منزل و همچنین انجام اموری همچون جارو کشیدن، جمع کردن اسباب‌ بازی و وسایل کودک، تمیز کردن خانه، شستن ظروف غذای کودک و غیره باشند. همچنین لازم به ذکر است که برخی از کودکان دارای حساسیت و آلرژی به بعضی از مواد غذایی و ادویه‌ جات هستند که ارائه این نکات به پرستاران بسیار ضروری است.

توجه به هزینه استخدام پرستار کودک

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هنگام انتخاب و استخدام پرستار کودک، توجه به هزینه آن می‌ باشد. پرستاران کودک همان‌ طور که گفته شد در نگهداری از کودکان خدمات بسیار متنوعی را ارائه می‌ دهند و با توجه به نوع خدمات ارائه شده به‌ صورت شبانه‌ روزی و یا وقت، دارای هزینه‌ های متفاوتی در استخدام هستند.

شما عزیزان می‌ توانید جهت اطلاع از هزینه استخدام پرستار کودک در منزل با توجه به نیاز های خود، با مؤسسه همپای سلامت زندگی تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایید.

در پایان

مؤسسه همپای سلامت زندگی در زمینه ارائه خدمات پرستاری، دارای سال‌ ها سابقه و تجربه و پرافتخار بوده و انواع خدمات پرستاری همچون پرستار کودک در منزل، پرستار بیمار در منزل و پرستاری از سالمندان در منزل را به شما عزیزان ارائه می‌ دهد. شما می‌ توانید برای دریافت راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم در استخدام پرستار کودک در منزل، با این مؤسسه تماس حاصل نموده و با متخصصین آن در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *