پرستار کودک دو زبانه

برخی از والدین در هنگام استخدام پرستار کودک برای نگهداری و مراقبت از فرزند خود، قصد دارند که آموزش زبان دوم را نیز به خدمات نگهداری از فرزند خود اضافه نمایند. خدمات پرستاران در نگهداری از کودکان نیز تنها محدود به پخت‌ و پز، رفع نیاز های شخصی، خواباندن، بیرون بردن و غیره نشده بلکه آن‌ ها خدمات و راهکار های گوناگونی را در رابطه با رشد ذهنی کودک به والدین ارائه می‌ دهند. یکی از این راهکار ها و خدمات، کمک به پرورش و رشد زبان کودک به غیر از زبان مادری است. این پرستاران تحت عنوان پرستار دو زبانه در نگهداری از کودکان شناخته می‌ شوند و علاوه‌ بر تسلط کامل بر یک زبان خارجی همانند انگلیسی، دارای مهارت و تسلط کافی بر چگونگی یاد دادن زبان خارجی به کودکان در سنین پایین هستند.

در حال‌ حاضر نیز استخدام پرستاری از کودکان دو زبانه در داخل ایران بسیار رواج داشته و در شرکت همپای سلامت زندگی، این پرستاران از محبوبیت و طرفداران بی‌ شماری در مراقبت از کودکان برخوردار می‌ باشند.

مناسب‌ ترین سن کودکان در یادگیری زبان خارجی

همان‌ طور که مطلع هستید کودکان در سنین ۶ ماهگی، کم‌ کم شروع به صحبت زبان مادری و تقلید از حرف‌ های والدین خود می‌ کنند. کودکان در سنین ابتدایی زندگی خود، ذهن بسیار مناسبی برای یادگیری زبان دارند و بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام‌ شده است، نشان می‌ دهند که کودکان زمانی‌ که به دنیا می‌ آیند، توانایی بالایی را در تشخیص صدا هایی که از هر زبانی می‌ شنوند خواهند داشت. همچنین مناسب‌ ترین سن کودکان در یادگیری یک زبان دیگر نیز بین ۳ تا ۴ سالگی و قبل‌ از شروع ۷ سالگی آن‌ ها می‌ باشد. زیرا در این سن کودکان بر زبان مادری خود دارای تسلط کافی هستند و به‌ دلیل حافظه بسیار بالای خود در این سن قادر به یادگیری زبان دیگر می‌ باشند. یادگیری زبان دوم برای کودکان در این سنین، به رشد فکری و تقویت حافظه آن‌ ها بسیار کمک کرده و علاوه‌ بر ایجاد حس اعتماد به نفس بالا در کودکان، می‌ تواند استدلال و حل مسائل را نیز برای آن‌ ها بسیار ساده‌ تر نمایند.

مهارت‌ های پرستار کودک دو زبانه

پرستار های دو زبانه که جهت نگهداری و مراقبت از کودکان استخدام می‌ شوند، علاوه‌ بر برخورداری از مهارت‌ های لازم برای نگهداری از کودکان، خدمات آموزش یک زبان خارجی را نیز به والدین ارائه می‌ دهند. این پرستاران از تسلط بسیار کامل بر زبان دوم برخوردار هستند و علاوه‌ بر مهارت لازم برای برقراری ارتباط دوستانه با کودک جهت آموزش، بر تمامی تکنیک ها و مراحل آموزشی به کودکان نیز آگاه می‌ باشند.

دیگر مهارت‌ های پرستار کودک دو زبانه نیز شامل شرح زیر است:

  • دارای برنامه‌ ریزی دقیق و منظم برای افزایش یادگیری زبان در کودکان
  • بهره‌ مندی از جدید ترین و بهترین متد های آموزشی زبان خارجی برای کودکان
  • تسلط کامل بر نحوه برقراری ارتباط با کودکان و افزایش انگیزه در آن‌ ها برای یادگیری زبان غیر مادری
  • تسلط کافی بر روی زبان خارجه مورد نظر والدین و آموزش مرحله به مرحله آن به کودکان
  • برخورداری از صبر و حوصله بالا در آموزش زبان به کودکان
  • دارای تخصص و مهارت کافی جهت پرستاری از کودکان

پرستاری از کودکان

مزایای استخدام پرستار کودک دو زبانه

استخدام پرستار کودک دو زبانه، دارای فرایند های متفاوت‌ تری نسبت‌ به استخدام پرستار کودک عادی است. زیرا این پرستاران جهت آموزش زبان غیر مادری به فرزندان شما، باید دارای شرایط و الزامات بسیار بیشتری نسبت‌ به سایر پرستاران کودک باشند. از جمله مزایای استخدام پرستار کودک دو زبانه و یادگیری زبان در سنین بسیار پایین برای کودکان نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

تقویت حافظه در کودکان

کودکانی که در سنین پایین شروع به صحبت کردن زبان غیر مادری می‌ کنند، دارای مغز بسیار فعال تری نسبت‌ به سایر کودکان هستند و این یادگیری حافظه، دامنه توجه و توانایی آن‌ ها را در انجام چندین کار به‌ طور هم‌ زمان افزایش می‌ دهد.

ایجاد حس اعتماد به‌ نفس بالا در کودکان

با توجه به تحقیقات انجام‌ شده، کودکان دو زبانه به‌ طور معمول تا سن ۷ سالگی در تمامی زمینه‌ ها از هم‌ کلاسی‌ های خود بهتر عمل می‌ کنند و به‌ دلیل یادگیری بالای آن‌ ها در کودکی جهت صحبت کردن به زبان دوم، فرصت مناسبی را در بزرگسالی آن‌ ها برای تحصیل در خارج از کشور ایجاد می‌ کند.

آشنایی با دیگر فرهنگ‌ ها و جوامع

کودکان با یادگیری جامع و درست زبان خارجی در سنین پایین، می‌ توانند با فرهنگ و جوامع دیگر نیز به‌ طور کامل آشنا شوند.

ایجاد فرصت‌ های شغلی مناسب در آینده کودکان

کودکان دو زبانه دارای فرصت‌ های شغلی بسیار مناسب‌ تری در آینده خود نسبت‌ به سایر کودکان هستند و علاوه‌ بر امکان تحصیل و شروع به‌ کار مناسب در کشور خود، می‌ توانند برای تحصیل و کار در بهترین کشور های جهان نیز اقدام کنند.

نقش والدین در پرورش کودکان دو زبانه

والدین نیز در پرورش کودکان دو زبانه علاوه‌ بر پرستاران کودک، دارای نقش بسیار مهمی هستند. زیرا پرستاران کودک دو زبانه به‌ صورت نیمه‌ وقت در اختیار کودکان هستند و باقی کار ها جهت پرورش ذهنی کودکان و یادگیری بهتر آن‌ ها در زبان غیر مادری، بر عهده والدین است. والدین عزیز می‌ توانند برای یادگیری  زبان غیر مادری همانند زبان انگلیسی در کودکان خود، به طور مرتب شعر ها و کتاب‌ های انگلیسی مورد علاقه کودکان خود را برای آن‌ ها خوانده و از کارتون‌ ها و انیمیشن‌ هایی که مختص برای یادگیری زبان انگلیسی هستند برای آن‌ ها استفاده کنند. همچنین در هنگام آموزش دادن زبان  توسط پرستار کودک نیز والدین می‌ توانند در کلاس شرکت نموده و با ایجاد حس امنیت و آرامش برای فرزند خود، یادگیری در آن‌ ها را افزایش دهند.

هزینه استخدام پرستار کودک دو زبانه

همان‌ طور که گفته شد پرستاران کودک دو زبانه نسبت‌ به پرستاران کودک عادی، دارای الزامات و شرایط بیشتری هستند و بنابراین از هزینه بالاتری نیز در استخدام نسبت‌ به سایر پرستاران کودک برخوردار می‌ باشند. والدین عزیز می‌ توانید جهت اطلاع از هزینه استخدام پرستار کودک دو زبانه در تهران، با مؤسسه همپای سلامت زندگی تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایید.


اینجا بخوانید: 4 نکته مهم در انتخاب پرستار کودک

در پایان

مؤسسه همپای سلامت زندگی در زمینه ارائه خدمات پرستاری و مراقبت دارای تمامی مجوز های رسمی بوده و با بیش‌ از ۷ سال تجربه در این حرفه، انواع خدمات پرستار کودک، پرستار بیمار و نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل را به مشتریان عزیز ارائه می‌ دهد. تیم پرستاری این مجموعه علاوه‌ بر تجارب بالا و مدارک تحصیلی بسیار معتبر، بسیار مورد اعتماد مؤسسه همپای سلامت هستند و دارای تخصص کافی جهت رفع نیاز های شما عزیزان می‌ باشند. برای استخدام پرستار کودک به‌ ویژه پرستار کودک دو زبانه می‌ توانید با این مؤسسه در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *