خدمات پرستاری سالمند

برنامه‌ ریزی برای مراقبت و نگهداری طولانی‌ مدت از سالمندان عزیزتان توسط پرستار سالمند در منزل، می‌ تواند یک تصمیم بسیار سخت اما حیاتی برای آن‌ ها باشد. بسیاری از افراد در سنین میان‌ سالی، به‌ دلیل کهولت سن و همچنین برخی بیماری‌ های مزمن، نیاز به توجه و مراقبت بسیار بیشتری نسبت‌ به سایر افراد داشته و به نگهداری دائمی احتیاج خواهند داشت. در حال‌ حاضر نیز بسیاری از اعضای خانواده، به دلیل مشغله های کاری خود، بیشتر زمان خود را در خارج از منزل سپری می‌ کنند و بنابراین استخدام پرستار سالمند در منزل جهت نگهداری از سالمندان عزیزتان، می‌ تواند گزینه بسیار عالی و مناسبی باشد.

در این مقاله قصد داریم تا با پرستار سالمند در منزل آشنا شده و خدمات و وظایف آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پرستار سالمند کیست؟

پرستار سالمند، به فردی گفته می‌ شود که در نگهداری و مراقبت از افراد مسن دارای تخصص و مهارت‌ های لازم می‌ باشد. این افراد کسانی هستند که به‌ طور خاص، دانش و مهارت‌ های لازم را در مراقبت از سالمندان کسب کرده و به‌ طور کاملاً تخصصی از آنها نگهداری می‌ نمایند. پرستاران سالمند دارای مدارک پزشکی معتبر در نگهداری از سالمندان هستند و علاوه بر آشنایی کامل با نیاز ها، رفتار و خلق‌ و خوی آن ها، با تمام بیماری‌ های سالمندان نیز آشنایی کامل داشته و حتی قادر به انجام برخی خدمات پزشکی همانند تزریق آمپول و سرم و خدمات اورژانسی می‌ باشند. این افراد با توجه به دوره‌ های آموزشی خود، کیفیت زندگی را برای سالمندان بسیار بهبود می‌ بخشند و در ارائه خدمات دلسوزانه خود برای مراقبت از سالمندان به‌ هیچ‌ عنوان کوتاهی نکرده و خدمات خود را به‌ صورت موقت و یا دائمی به آن‌ ها ارائه می‌ دهند.

خدمات پرستار سالمند در منزل

از جمله خدمات ارائه‌ شده در نگهداری و مراقبت از سالمندان توسط پرستار سالمند در منزل، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

تهیه و دادن دارو ها به سالمندان

از مهم‌ ترین وظایف و خدمات پرستار سالمند در منزل، دادن دارو به سالمندان در مدت زمان‌ های مشخص و تجویز شده توسط پزشک می‌ باشد. پرستاران سالمند در منزل، دارای دانش کافی از بیماری‌ های سالمندان بوده و بنابراین از شناخت کافی با دارو ها نیز برخوردار می‌ باشند. این افراد وظیفه دارند تا دارو های سالمندان را در زمان‌ های مشخص به آن‌ ها داده و در صورت نیاز با پزشک متخصص سالمندان مشورت نمایند.

ارزیابی نیاز های پزشکی

بررسی علایم حیاتی سالمندان و سلامت آن‌ ها، یکی دیگر از مسئولیت‌ های بسیار مهم پرستار سالمند در منزل است. این ارزیابی شامل بررسی علائم حیاتی، فشار خون، قند، درد های مزمن و غیره است و در برنامه‌ ریزی های لازم برای ملاقات‌ های پزشکی، مدیریت دارو ها و سایر شرایط مزمن نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می‌ نمایند.

برنامه‌ ریزی دقیق در نگهداری از سالمندان

تهیه یک برنامه مراقبتی که شامل نیاز ها و اهداف مراقبت از سالمندان عزیز شما می‌ باشد، توسط پرستاران سالمند می‌ تواند بسیار مفید واقع شود. وجود این برنامه‌ ریزی در بهبود کیفیت زندگی سالمندان نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و با ذکر عواملی چون زمان نرمش، پیاده‌ روی، خواندن کتاب، تماشای تلویزیون، دیدار با دوستان، خوردن دارو، خوردن وعده‌ های غذایی، خواب و غیره در برنامه روزانه، می تواند رغبت سالمندان را در انجام امور روزانه خود بسیار افزایش دهد.

استخدام پرستار سالمند از همپای سلامت

کمک به نیاز های اساسی سالمندان

پرستار سالمند در منزل، علاوه‌ بر نظارت کامل بر روی سلامت سالمندان و توجه به دارو های این افراد، در رفع نیاز های اساسی آن‌ ها نیز نقش بسیار مهمی خواهد داشت. افراد در سنین میان‌ سالی، در انجام برخی از فعالیت‌ های روزمره خود همچون نظافت، استحمام، تعویض لباس، راه رفتن، گرفتن ناخن، شانه کردن مو، غذا خوردن، نشستن و برخاستن، مصرف دارو و غیره نیاز به کمک خواهند داشت که پرستاران سالمند در منزل، در انجام تمامی این امور به آن‌ ها کمک کرده و نیاز اساسی آن‌ ها را برطرف می‌ نمایند.

تهیه و طبخ مواد غذایی

آماده‌ سازی غذا، یکی دیگر از خدمات بسیار مهم پرستار سالمند در منزل است. سالمندان به‌ دلیل کهولت سن، دارای ضعف و مشکل در اندام‌ های حرکتی خود هستند و بنابراین تهیه و طبخ غذا می‌ تواند برای آن‌ ها بسیار چالش‌ برانگیز و حتی در برخی موارد نیز بسیار خطرناک باشد. مراقبین و پرستاران سالمند در این زمینه، می‌ توانند در خرید خواربار و تهیه مواد غذایی به آن‌ ها کمک کرده و در طبخ غذا با توجه به رژیم غذایی و بیماری‌ های فرد سالمند و خوردن وعده‌ های غذایی نیز به آن‌ ها کمک نمایند.


اینجا بخوانید: تغذیه سالمندان و توجه به نیاز های غذایی آن‌ ها

انجام امور خانه

یکی دیگر از وظایف بسیار مهم پرستار سالمند در منزل، انجام امور خانه‌ داری برای سالمندان می‌ باشد. پرستاران سالمند دارای وظایف متعددی در نگهداری از سالمندان عزیز می‌ باشند و برخی از آن‌ ها علاوه‌ بر مراقبت‌ های پزشکی و خدمات نیاز های شخصی سالمندان، در امور خانه‌ داری نیز به آن‌ ها کمک می‌ نمایند. این افراد فعالیت‌ هایی چون شستن ظروف، خارج کردن زباله، کشیدن جارو، مرتب کردن خانه و غیره را خدمات خود به سالمندان ارائه می‌ دهند.

کمک به راه رفتن و پیاده‌ روی سالمندان

قدم زدن در هوای آزاد و پیاده‌ روی سالمندان در شرایط آب‌ و هوایی مناسب، در بهبود سلامت و کیفیت زندگی آن‌ ها، می تواند بسیار مؤثر باشد. پرستاران سالمند در خدمات خود، می‌ توانند به برخاستن و راه رفتن سالمندان کمک کرده و آن ها را در قدم زدن در حیاط و یا خارج از منزل همراهی نمایند.

ایجاد سرگرمی برای سالمندان در منزل

پرستاران سالمند در منزل با ایجاد سرگرمی هایی همچون خواندن کتاب، خواندن شاهنامه، صحبت با سالمندان، تماشای تلویزیون، ورق زدن آلبوم‌ های قدیمی، پیاده‌ روی و غیره می‌ توانند سلامت روحی سالمندان را بسیار افزایش دهند. همچنین آن‌ ها می‌ توانند برای تقویت حافظه به ویژه برای سالمندانی که دچار آلزایمر هستند، از تجهیزات و ابزارآلات خاص موجود در این حرفه استفاده کرده و در طول روز سالمندان را تشویق به انجام فعالیت‌ های ذهنی نمایند.

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل

پرستاران سالمند در منزل دارای وظایف و خدمات بسیار متفاوتی در نگهداری و مراقبت از سالمندان هستند و مدت زمان ارائه خدمات آن‌ ها نیز به‌ صورت موقت و یا دائمی با یکدیگر متفاوت است. شما می‌ توانید جهت اطلاع دقیق از هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل، با مؤسسه همپای سلامت زندگی تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایید.

ارائه خدمات پرستار سالمند در موسسه همپای سلامت زندگی

موسسه همپای سلامت زندگی در ارائه خدمات پرستاری در منزل، دارای سال‌ ها سابقه و تجربه بوده و در این حرفه نیز دارای تمامی مجوز های رسمی می‌ باشد. این مجموعه با بهره‌ مندی از تیم پرستاری بسیار متخصص و با تجربه خود، علاوه‌ بر ارائه خدمات پرستار بچه و نوزاد و پرستار بیمار در منزل، خدمات پرستار سالمند در منزل را نیز به شما عزیزان ارائه می‌ دهد. شما می‌ توانید جهت دریافت راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم برای استخدام پرستار سالمند در منزل، با این مجموعه تماس حاصل نموده و با کارشناسان آن در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *