هزینه پرستاری از کودکان

 به عنوان یک والدین مراقب و مسوولیت پذیر، یکی از مهم‌ ترین تصمیماتی که می توانید  برای فرزندتان بگیرید، انتخاب پرستار مناسب برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان است. هزینه مراقبت و نگهداری از کودک توسط پرستار کودک، می‌ تواند یکی از عوامل بسیار مهم در حین تصمیم‌ گیری برای استخدام پرستار کودک باشد. در بررسی اجمالی هزینه‌ های استخدام پرستار کودک، می‌ توان دریافت که عوامل بسیار متعددی در تعیین هزینه نهایی استخدام تأثیرگذار هستند و هیچ‌ گاه دو پرستار با یکدیگر، دارای هزینه یکسان در ارائه خدمات خود برای نگهداری و مراقبت از کودکان نمی‌ باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به تعریف پرستار کودک در منزل پرداخته و عوامل مؤثر بر هزینه پرستاری از کودکان و تعرفه‌ های موجود در این حرفه را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پرستار کودک در منزل کیست؟

به افرادی که وظیفه مراقبت و نگهداری از کودکان در منزل را به‌ عهده داشته و توسط مؤسسات و مراکز بسیار معتبر استخدام می‌ شوند، پرستار کودک در منزل می‌ گویند. این پرستاران در نگهداری و مراقبت از کودکان در سنین مختلف، وظایف بسیار مهم و حساسی را برعهده داشته و باید همانند مادری دلسوز، در نبود والدین از کودکان مراقبت نمایند. پرستاران کودک در منزل، خدمات بسیار متفاوتی را با توجه به خواسته‌ های والدین و نیاز های کودک در نگهداری از فرزندان ارائه می‌ دهند و در این حرفه تمامی دوره‌ ها و آموزش‌ های لازم را پشت‌ سر گذاشته و دارای گواهی‌نامه و مدارک بسیار تخصصی و معتبر از مراکز قانونی کشور هستند. این افراد دارای رده سنی و میزان تجارب گوناگونی در مراقبت از کودکان هستند و خدمات آن‌ ها محدود به فرد خاصی نشده و دارای طیف گسترده‌ ای از زنان و مردان در این حرفه می‌ باشند. پرستاران کودک در منزل علاوه‌ بر توجه به کودکان و رفع نیاز های شخصی آن‌ ها، در رشد و پرورش کودکان نیز بسیار تأثیرگذار هستند و بنابراین رعایت برخی نکات در هنگام استخدام این افراد بسیار حائز اهمیت بوده و می‌ تواند در تربیت کودکان تا حد چشمگیری اثرگذار باشد.

عوامل مؤثر بر هزینه استخدام پرستار کودک در منزل

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، عوامل و فاکتور های متعددی بر تعیین هزینه نهایی استخدام پرستار کودک در منزل تأثیرگذار هستند که از جمله مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

محل زندگی کودک

از بزرگ‌ ترین عواملی که می‌ تواند بر هزینه استخدام پرستار کودک در منزل تأثیرگذار باشد، موقعیت مکانی زندگی شما است. هزینه مراقبت و نگهداری از کودکان وابسته به محل زندگی شما است و با توجه به طول مسافت محل زندگی پرستار و شما، هزینه می‌ تواند کاهش و یا افزایش یابد.

زندگی در کلان‌ شهر ها

هزینه استخدام پرستار کودک در منزل، در کلان‌ شهر هایی همچون پایتخت، می‌ تواند بسیار بالاتر از سایر شهر های کوچک در کشور باشد. وجود ترافیک، هزینه‌ های بالای رفت‌ و آمد، مسافت های طولانی، انتظارات بالای والدین و غیره در کلان‌ شهر ها می‌ تواند سبب افزایش هزینه استخدام پرستار کودک در منزل شده و بنابراین یکی از عوامل تأثیرگذار بر هزینه استخدام می‌ باشد.

مراقبت و نگهداری از کودک

نوع مراقبت و نگهداری از کودکان

دلیل دیگری که می‌ تواند بر میزان هزینه‌ مراقبت از کودکان در منزل توسط پرستاران تأثیرگذار باشد، نوع خدماتی است که پرستاران جهت نگهداری و مراقبت از کودکان ارائه می‌ دهند. پرستاران خدمات بسیار گوناگونی را در نگهداری از کودکان ارائه می‌ دهند و با توجه به این خدمات، دارای هزینه‌ های متفاوتی نیز در استخدام می‌ باشند. از جمله رایج ترین خدمات ارائه‌ شده توسط پرستار کودک در منزل نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دادن شیرخشک و تعویض پوشک برای نوزادان
  • تهیه و طبخ مواد غذایی با توجه به شرایط جسمانی کودک
  • نگهداری و مراقبت از کودکان بیمار
  • نگهداری و مراقبت از کودکان اوتیسم
  • انجام امور خانه‌داری همچون جمع‌ آوری اسباب‌ بازی‌ ها، جارو کشیدن، شستن لباس‌ ها، شستن ظروف، پهن کردن لباس‌ ها، گردگیری و غیره
  • همراهی کودک برای بازی در محوطه خارجی و یا رفتن به مهدکودک، مدرسه، مراکز آموزشی و غیره
  • رفع نیاز های شخصی کودک همچون شست‌ و شو و استحمام، تعویض لباس، گرفتن ناخن و غیره
  • ایجاد سرگرمی و بازی برای کودکان
  • تقویت حافظه و رشد فکری کودکان با استفاده از تجهیزات و ابزار آلات موجود در این حرفه

هرکدام از این خدمات، دارای هزینه‌ های متفاوتی در استخدام هستند و می‌ توانند سبب کاهش و یا افزایش هزینه استخدام شوند.

استخدام پرستار کودک دو زبانه

یکی دیگر از مهم‌ ترین خدمات ارائه‌ شده توسط پرستار کودک در منزل، آموزش زبان غیر مادری به کودکان است. این پرستاران با بهره‌مندی از جدیدترین و بهترین متد های آموزشی برای یادگیری کودکان در سنین متفاوت، یک زبان خارجی را با توجه به درخواست والدین به کودکان آموزش می‌ دهند و دارای تسلط کافی نیز در این حرفه هستند. استخدام پرستار کودک دو زبانه علاوه‌ بر سایر خدمات اجباری پرستاران، می‌ تواند سبب افزایش هزینه استخدام شود.

نگهداری از کودکان دوقلو یا چندقلو

همان طور که می‌ دانید، هزینه مراقبت و نگهداری از یک فرزند به طبع بسیار کم‌ تر از هزینه‌ مراقبت از فرزندان دوقلو و یا چندقلو است. پرستارانی که جهت نگهداری از فرزندان دوقلو استخدام می‌ شوند، خدمات بسیار گسترده‌ تری را در مراقبت ارائه می‌ دهند و بنابراین دارای هزینه بیشتری در دستمزد هستند.


اینجا بخوانید: پرستار کودک دوقلو و چندقلو، مراقبت و نگهداری از نوزاد دوقلو

میزان مهارت و تخصص پرستار

یکی دیگر از عوامل بسیار تأثیرگذار بر هزینه استخدام پرستار کودک در منزل، مهارت و تخصص پرستار و همچنین اعتبار مدرک او است. پرستارانی که دارای تجارب و مهارت‌ های تخصصی بسیار بالا هستند، در مؤسسات و مجموعه‌ های بسیار معتبر مشغول به فعالیت می‌ باشند و با توجه به تعرفه‌ های تعیین‌ شده در این حرفه، دارای هزینه‌ های مشخصی نیز در استخدام می‌ باشند. اما در مقابل پرستارانی که از تخصص کافی و مدارک معتبر برخوردار نمی‌ باشند، می توانند علاوه‌ بر دریافت هزینه اضافی، خدمات مراقبتی خود را نیز به‌ طور کامل ارائه نکرده و بنابراین سبب ایجاد خسارات شوند.

استخدام پرستار از مؤسسات معتبر

موسسات و مجموعه‌ های معتبر ارائه خدمات پرستاری، دارای تعرفه و هزینه مشخصی در استخدام پرستار کودک در منزل هستند و تمامی پرستاران این مؤسسات نیز از مدارک و گواهی نامه‌ های قانونی برخوردار بوده و سوابق آن‌ ها به‌ طور کامل توسط مجموعه مورد بررسی قرار گرفته است.

هزینه و تعرفه پرستاری از کودک در منزل

پرستارانی که خدمات خود را در زمینه مراقبت و نگهداری از کودکان در منزل ارائه می‌ دهند و در مؤسسات معتبر مشغول به فعالیت هستند، دارای هزینه و تعرفه مشخصی نیز برای ارائه خدمات خود می‌ باشند. این پرستاران، در حین ارائه خدمات خود، هیچ‌ گونه هزینه اضافی را از والدین دریافت نکرده و به‌ صورت پاره‌ وقت و یا شبانه‌ روزی از کودکان مراقبت می‌ نمایند. شما عزیزان می‌ توانید برای اطلاع از تعرفه و هزینه پرستاری از کودکان در منزل، با مؤسسه همپای سلامت زندگی در تهران تماس حاصل کرده و تمامی اطلاعات لازم را از کارشناسان آن دریافت نمایید.

در پایان

مؤسسه همپای سلامت زندگی، با بهره‌ مندی از تیم پرستاری بسیار ماهر و متخصص خود، انواع خدمات پرستاری از کودک در منزل، پرستاری از سالمند در منزل و همچنین پرستاری از بیمار در منزل را به شما عزیزان ارائه داده و دارای سال‌ ها سابقه و تجربه در این حرفه است. والدین عزیز می‌ توانید برای استخدام پرستار کودک در منزل و اطلاع از هزینه پرستاری از کودکان، با این مؤسسه تماس حاصل نموده و تمامی راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم را از کارشناسان مجرب این مجموعه دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *