مزایای استخدام پرستار در منزل

 همه ما زندگی پرمشغله‌ ای داریم و همیشه زمان کافی را برای عزیزانمان و یا خودمان اختصاص نمی‌ دهیم. اعضای هر خانواده ممکن است به‌ دلیل مشغله‌ های کاری، خواندن درس، مأموریت و غیره در طول شبانه‌ روز مشغول به فعالیت باشند و تمرکز لازم را برای فرد آسیب‌ دیده خانواده خود نداشته باشند. در چنین شرایطی این افراد، در نگهداری و مراقبت از فرد مسن، بیمار و یا فرزند خردسال خود، با مشکل مواجه شده و باید راه‌ حل مناسب‌ تری را برای مراقبت از عزیز خود انتخاب نمایند. استخدام پرستار در منزل، یکی از بهترین و فوق‌ العاده ترین گزینه‌ های در دسترس جهت مراقبت و نگهداری از عزیزان نیازمند توجه و مراقبت هستند و با استخدام آن‌ ها می‌ توانید علاوه‌ بر مراقبت از عزیزان خود در منزل، تمامی نیاز ها و احتیاجات آن‌ ها را نیز برآورده نمایید.

در این مقاله قصد داریم تا با پرستار در منزل آشنا شده و مزایای استخدام این افراد را در مراقبت و نگهداری از عزیزانمان بررسی نماییم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پرستار در منزل به چه کسی گفته می‌ شود؟

پرستار در منزل همان‌ طور که از نام آن پیداست، به فرد و یا افرادی گفته می‌ شود که خدمات پرستاری و مراقبت‌ های بهداشتی را در منزل به افراد بیمار، مسن و یا کودکان خردسال ارائه می‌ دهند. این پرستاران، تمامی آموزش‌ های لازم را در نگهداری و مراقبت از افراد در سنین متفاوت به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای پشت‌ سر گذاشته و دارای مدارک عالی و تخصصی در حرفه خود هستند. همچنین این پرستاران دارای مهارت و تجارب بسیار بالایی در مراقبت‌ های بهداشتی هستند و علاوه‌ بر ویژگی‌ هایی چون صبر، دلسوزی، محبت، یکدلی و غیره قادر به رفع مشکلات شخصی، پزشکی و درمانی افراد می‌ باشند.

مزایای استخدام پرستار در منزل چیست؟

از جمله مزایای استخدام پرستار در منزل در مراقبت و نگهداری از عزیزانمان، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

بهبود زندگی اجتماعی افراد سالمند و بیمار

یکی از مهم‌ ترین مزایای استخدام پرستار در منزل، بالا بردن کیفیت زندگی افراد سالمند و بیمار و همچنین بهبود برقراری روابط اجتماعی آن‌ ها با دیگران است. این پرستاران در نگهداری و مراقبت از افراد، تمامی آموزش‌ های لازم را دیده ‌اند و بنابراین به‌ راحتی می‌ توانند روابط اجتماعی افراد سالمند، بیمار و گوشه‌ نشین را تقویت نموده و آن‌ ها را از زندگی انزوایی خود بیرون آورده و سبب بهبود کیفیت روزمرگی آن‌ ها شوند.

انجام مراقبت‌ های پزشکی

پرستاران حرفه‌ ای در منزل، به‌ خوبی آموزش دیده‌اند تا با تمامی فوریت‌ های پزشکی و اورژانسی برخورد کرده و علاوه‌ بر نظارت به شرایط پزشکی و حیاتی بیمار، گزارشات آن‌ ها را به‌ طور کامل به پزشک مربوطه ارائه داده تا مراقبت‌ های اولیه را جهت حفظ سلامت جسمانی و روحی فرد انجام دهند.

پرستار سالمند در منزل

بهبود کیفیت زندگی افراد

مراقبت‌ های پرستاری در منزل، می‌ تواند به‌ طور قابل‌ توجهی کیفیت زندگی بیماران و سالمندان را که نیاز به کمک در فعالیت‌ های روزمره دارند، بهبود بخشد. افراد نیازمند مراقبت، می‌ توانند به‌ جای بیمارستان و یا خانه‌ سالمندان، در منزل شخصی خود به‌ راحتی زندگی کرده و مراقبت‌ های پرستاری را به طور کاملاً حرفه‌ ای و تخصصی دریافت کنند.

برخورداری از حمایت‌ های عاطفی

پرستارانی که برای مراقبت و نگهداری از افراد در منزل استخدام می‌ شوند، می توانند علاوه‌ بر ارائه مراقبت‌ های پزشکی و درمانی، بیماران را از لحاظ عاطفی نیز به‌ طور کامل و همه‌ جانبه حمایت کرده و برای افرادی که دچار بیماری‌ ها و یا آسیب‌ های مزمن شده و همچنین دارای افسردگی، گوشه‌ نشینی و انزوا هستند، بسیار مفید واقع شوند.

حمایت اعضای خانواده فرد

استفاده از مراقبت‌ های پرستاری در منزل، همچنین می‌ تواند اعضای خانواده فرد بیمار، سالمند و یا کودک را نیز حمایت کند. زیرا اعضای خانواده که دچار مشغله های کاری هستند، می‌ توانند مسئولیت مراقبت مداوم از عزیزان خود را در زمان‌ های خاصی به پرستاران واگذار کرده و همچنین برای اعضای خانواده‌ ای که ممکن است مهارت و یا تجربه لازم را برای مراقبت و نگهداری از بیماران و یا سالمندان خود را نداشته باشند، بسیار مفید باشند.

مراقبت مقرون‌ به‌ صرفه نسبت‌ به سایر مراکز مراقبتی

بهره‌ مندی از خدمات مراقبت در منزل توسط پرستاران، می‌ تواند یک گزینه بسیار مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه جهت نگهداری و مراقبت از عزیزان باشد. زیرا این پرستاران از افراد می‌ توانند به‌ صورت تمام‌ وقت و یا نیمه‌ وقت مراقبت کرده و بسیاری از هزینه‌ های مربوط به ماندن در بیمارستان، مهدکودک و یا خانه سالمندان را به حد قابل‌ توجهی کاهش دهند.

ایجاد آرامش روانی برای افراد بیمار و سالمند

اقامت طولانی‌ مدت برای افراد بیمار و سالمند، خارج از خانه ای که سال‌ ها در آن زندگی کرده‌اند، می‌ تواند تأثیرات بسیار منفی را علاوه‌ بر روان، بر جسم آن‌ ها نیز بگذارد. بنابراین با بهره‌ مندی از خدمات پرستار در منزل، شما می‌ توانید آرامش روانی را برای عزیزان خود در منزل شخصی آن‌ ها فراهم کرده و در بهترین سطح ممکن از آن‌ ها مراقبت و نگهداری نمایید.

کمک به انجام وظایف روزانه افراد

پرستارانی که جهت مراقبت و نگهداری از افراد در منزل استخدام می‌ شوند، می‌ توانند بار مراقبت از عزیزان را از روی دوش شما برداشته و تمامی نیاز های فردی و شخصی را به‌ طور کامل برطرف نمایند. از جمله کمک‌ هایی این پرستاران در مراقبت از افراد ارائه می دهند نیز می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

  • تهیه و طبخ مواد غذایی
  • انجام امور خانه‌ داری
  • کمک به بهداشت فردی
  • یادآوری دارو ها
  • سازمان‌ دهی وقت‌ های پزشکی و قرار ملاقات
  • توجه به علائم حیاتی بیمار
  • انجام مراقبت‌ های پزشکی و اورژانسی
  • کمک به راه رفتن و بیرون رفتن فرد
  • و غیره

کاهش گسترش بیماری و خطر عفونت در افراد بیمار

استخدام پرستار در منزل می‌ تواند به شما در کاهش خطر عفونت و همچنین گسترش بیماری در عزیزتان بسیار کمک کند. زیرا این پرستاران در زمینه اقدامات کنترل عفونت و همچنین انواع بیماری، به‌ طور کاملاً تخصصی آموزش دیده ‌اند و تمامی اقدامات حیاتی و احتیاطی را در مواقع نیاز به عزیزانتان ارائه می‌ دهند.

با توجه به توضیحات ارائه‌ شده در این مقاله در رابطه با مزایای استخدام پرستار در منزل، می‌ توان دریافت که این پرستاران گزینه‌ ای بسیار مناسب برای نگهداری و مراقبت از عزیزان شما در منزل هستند و با استخدام آن‌ ها در منزل، می‌ توانید نیاز ها و خواسته‌ های عزیزتان را در صورت عدم حضور خود در منزل به‌ طور کاملاً تخصصی برآورده نمایید.

جهت استخدام پرستار در منزل نیز بهتر است اقدامات خود را در مراکز و مؤسسات بسیار معتبر و شناخته‌ شده انجام دهید. زیرا این مؤسسات دارای تیم پرستاری بسیار حرفه‌ ای با مدارک تخصصی معتبر هستند و با در دست داشتن مجوز رسمی از سوی سازمان‌ های معتبر کشور، خدمات مراقبت و نگهداری خود را ارائه می‌ دهند.

استخدام پرستار از موسسه همپای سلامت زندگی

مؤسسه همپای سلامت زندگی نیز آماده ارائه خدمات مراقبتی به صورت کاملاً حرفه‌ ای به شما عزیزان است و با در دست داشتن تمامی مجوز های رسمی و قانونی، انواع خدمات پرستاری از کودکان در منزل، پرستاری از سالمندان در منزل و پرستاری از بیماران در منزل را به شما ارائه می‌ دهد. شما عزیزان می‌ توانید جهت بهره‌مندی از خدمات مراقبتی این مجموعه، با مؤسسه همپای سلامت زندگی تماس حاصل نموده و تمامی راهنمایی های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *