همه ما می خواهیم که پدر و مادر خود را همیشه شاد و سرحال ببینیم و از اینکه می بینیم که آنها بعد از پیر شدن نمی توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند، ناراحت می شویم. باید قبول کنیم که کمک گرفتن از پرستار سالمند در منزل، می تواند برای پدر یا مادر سالمند ما بسیار کمک کننده باشد و برای تامین بهداشت، سلامت جسمی و حتی سلامت روحی آنها، لازم است. پرستار سالمند حرفه ای در منزل، به تمام امورات پدر یا مادر شما رسیدگی می کند و در این شرایط، خیال شما هم راحت خواهد بود و می توانید با اطمینان خاطر به کارهای خود رسیدگی کنید.

اگر تصمیم به استخدام «پرستار سالمند در منزل» جهت دریافت خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند خود را دارید، جهت اعزام پرستار سالمند تنها کافیست با شماره 02144216013 تماس حاصل نمایید و خدمات پرستاری مورد نیاز خود را بصورت تمام و یا نیمه وقت دریافت نمایید.

توضیحات کارشناسان همپای سلامت در استخدام پرستار سالمند در منزل را گوش دهید!

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

«پرستار سالمند» در واقع به فردی گفته می‌ شود که بصورت دائم و یا موقت، از فرد سالمند مراقبت کرده و به او در انجام امور روزانه کمک می‌ کند. در مواردی ممکن است افراد با پا گذاشتن به سنین بالا در انجام امور شخصی خود با مشکل مواجه شده و نیاز به توجه و مراقبت‌ های دائمی داشته باشند. این در حالی است که جمعیت افراد سالمند در داخل کشور نسبت‌ به گذشته بسیار افزایش یافته و فرزندان آن‌ ها نیز به دلیل مشغله های روزانه قادر به نگهداری و مراقبت‌ های دائمی سالمندان خود نخواهند بود. جهت حل این نگرانی‌ ها پرستاران سالمند، با گذراندن دوره‌ های آموزشی و با شناخت کامل از نحوه نگهداری از سالمندان به‌ صورت موقت و یا شبانه‌ روزی، از افراد سالخورده مراقبت کرده و نیاز های درمانی و مراقبتی آن‌ ها را نیز برطرف می‌ نمایند. پرستاری از سالمندان نیز امری بسیار مهم و حساس است و توصیه می‌ شود جهت حفظ سلامت و مراقبت از عزیزان خود، از شرکت پرستار سالمند در منزل جهت اعزام پرستار سالمند درخواست کمک نمایید.

در مراقبت و نگهداری از سالمندان، انجام اقداماتی همچون توجه به نیاز های روحی سالمندان، رفع نیاز های جسمانی، جلوگیری از بیماری‌ ها، گفتگو و هم نشینی، پر کردن اوقات تنهایی، اقدامات اورژانسی و غیره بسیار حائز اهمیت است و با کمی مطالعه در این زمینه و یا کمک از متخصصین مشغول به فعالیت در این حرفه، می‌ توانید به‌ راحتی از سالمندان عزیز خود به ویژه در منزل مراقبت نمایید. همچنین می‌ توان گفت که زنان و مردان مسن هر کدام با در نظر گرفتن نیاز های جسمانی و روانی خود، به مراقبت‌ ها و توجه‌ های متفاوتی احتیاج داشته و به‌ دلیل ناتوانی های جسمی و یا شناختی خود در انجام فعالیت‌ های روزانه به‌ طور حتم نیاز به مراقبت و نگهداری دائمی خواهند داشت.

مطالعات اخیر نیز نشان داده‌اند که با افزایش سن، عوامل استرس‌ زا مانند اضطراب در افراد سالمند بسیار افزایش می‌ یابد که این عوامل می‌ تواند آسایش و راحتی زندگی سالمندان را مختل کرده و علاوه‌ بر آن بیماری‌ های بسیار زیادی را نیز برای آن‌ ها به وجود آورد، اینجاست که نیاز به پرستار سالمند خوب احساس می شود.

سالمندان عزیز، ستون‌ های جوامع ما هستند و قدردانی از افراد سال‌ خورده و همچنین مراقبت و نگهداری از آن‌ ها بسیار مهم است. مراقبت، نگهداری و توجه به سلامت جسمانی و روانی سالمندان، در کیفیت زندگی آن‌ ها تأثیر بسزایی گذاشته و می‌ تواند از بسیاری از بیماری‌ های موجود در کهولت سن جلوگیری کند. هدف اصلی از مراقبت و نگهداری از سالمندان، کمک به حفظ سلامت و تندرستی آن‌ ها است و می‌ تواند از بستری شدن آن‌ ها در بیمارستان و همچنین بسیاری از بیماری‌ های روحی همچون افسردگی و گوشه نشینی جلوگیری کند. از زمان‌ های دور تا به امروز نیز توجه به سالمندان توسط اعضای خانواده و افراد جوان‌ تر، از اهمیت فزاینده‌ ای برخوردار بوده و در حال‌ حاضر نیز با پیشرفت در مراقبت‌ های بهداشتی و بهبود شرایط زندگی افراد نسبت‌ به گذشته، کیفیت سلامت و شرایط زندگی برای سالمندان بسیار بهتر شده‌ است.

هم اکنون نیز اگر در حال‌ برنامه ریزی برای بررسی گزینه‌ های مراقبتی برای سالمندان عزیز خود هستید و یا در نظر دارید که برای کمک به عزیزان خود از حمایت‌ ها و توجه بیشتری استفاده نمایید، مؤسسه همپای سلامت زندگی در این زمینه آماده خدمت‌ رسانی و کمک به شما عزیزان بوده و با بهره‌مندی از خدمات مراقبتی و نگهداری این مؤسسه، می‌ توانید تمامی نیاز های سالمند خود را برآورده سازید.

استخدام پرستار سالمند در منزل

سالمندان، برکت خانه هستند و حضور آنها برای تمام اعضای خانواده، دلگرمی و با ارزش است. همه خانواده ها نگران پدر و مادر سالمند خود هستند و از این رو تصمیم می گیرند برای بهتر کردن شرایط زندگی عزیز خود، برای او پرستار استخدام کنند.

پیدا کردن پرستاری با تجربه، امین و مهربان شاید کمی سخت باشد مخصوصا آنکه سالمند باید با او احساس راحتی داشته باشد، اما شما می توانید با کمی تحقیق کردن درباره موسسات مختلفی که این خدمات را ارائه می دهند، یک پرستار مناسب پیدا کنید.

انواع خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

پرستاری کردن از سالمند فقط به معنای نگهداری کردن از او نیست زیرا انواع خدمات مختلفی دارد و بر اساس اینکه سالمند شما در چه شرایطی قرار دارد باید پرستاری را انتخاب کنید که خدمات مربوطه را ارائه دهد. از جمله انواع خدمات پرستاری سالمند در منزل، عبارتند از:

خدمات همدم سالمند

یک نوع از خدمات پرستاری سالمند در منزل، خدمات همدم سالمند است. سالمندان در سنین حساسی قرار دارند و شاید از نظر عاطفی و روحی احساس کمبود داشته باشند. پرستار همدم با توجه به علایق و روحیات سالمند، مانند یک دوست در کنار او خواهد بود.

پرستار همدم مخصوصا برای سالمندانی که تنها زندگی می کنند و یا نیاز شخصی به پرستار ندارند و فقط به یک همراه نیاز دارند، کمک کننده است. مراقب سالمند در کارهایی مثل آشپزی کردن، ورزش کردن، خرید و… در کنار سالمند خواهد بود و وی را همراهی می کند.

مراقبت از سالمند پیر در منزل

یکی دیگر از خدمات پرستاری سالمند در منزل، مراقبت از سالمند پیر در منزل است. سالمندانی که از عهده وظایف شخصی خود بر نمی آیند و برای کارهایی مثل مدیریت داروها، رفتن به حمام، لباس پوشیدن و… نیاز به پرستار دارند، می توانند از این خدمات استفاده کنند.

پرستار سالمند بیمار

اگر پدر یا مادر سالمند شما دارای بیماری خاصی است، باید به دنبال پرستاری باشید که در امور درمانی هم تخصص داشته باشد. پرستار سالمند بیمار، خدمات مراقبتی و درمانی را ارائه می دهد و وظیفه او فقط رسیدگی به امور شخصی سالمند نیست.

با در نظر گرفتن انواع خدمات پرستاری فوق، شما برای استخدام پرستار سالمند در منزل ابتدا باید بدانید که به چه خدماتی نیاز دارید و پرستار مربوطه را استخدام کنید.

مزایای پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند پوشکی

یکی دیگر از خدمات تخصصی پرستار سالمند در منزل، مراقبت و نگهداری از سالمندان پوشکی است. بسیاری از افراد با افزایش سن به‌ ویژه بالای ۶۵ سال، به‌ دلیل ضعف در اندام‌ های خود، دچار بی‌ اختیاری در ادرار و یا مدفوع می‌ شوند و از این‌ رو استفاده از پوشک بزرگسالان برای آن‌ ها، گزینه بسیار مناسبی جهت حفظ سلامت و مراقبت از سالمندان است. وجود بی‌ اختیاری ادرار و یا مدفوع در سالمندان و بی‌ توجهی به این عامل، می‌ تواند بیماری‌ های جسمانی بسیار زیادی را برای این افراد ایجاد کرده و علاوه‌ بر آن شخصیت و روحیه سالمندان را نیز خدشه‌ دار کند.

پرستارانی که در مراقبت و نگهداری از سالمندان پوشاکی استخدام می‌ شوند، با تمامی رفتار ها و خلق‌ و خوی سالمندان آشنایی کامل داشته و می‌ توانند با ایجاد محیط امن برای سالمندان و جلوگیری از خجالت‌ زدگی آن‌ ها، این مشکل را برطرف سازند. همچنین وجود بی‌ اختیاری در سالمندان علاوه‌ بر اعضای خانواده، برای افراد سالمند نیز شرایط بسیار سختی را ایجاد می‌ کند و نیازمند ایجاد نظافت و بهداشت مداوم هستند. بی اهمیتی به این موضوع، می‌ تواند بیماری‌ هایی چون گسترش عفونت و زخم بستر را در افراد سالمند افزایش دهد و وضعیت سلامت سالمندان را تحت تاثیر قرار دهد. پرستاران سالمند پوشکی، با نحوه تعویض و بستن پوشک سالمندان آشنایی کامل داشته و با رعایت تمامی نکات بهداشتی، از سالمندانی که دارای عدم کنترل در ادرار و مدفوع خود هستند، نگهداری می‌ کنند.

نکات انتخاب بهترین پرستار سالمند

برای استخدام پرستار سالمند جهت مراقبت از سالمند در منزل، باید برخی نکات را در نظر داشته باشید و تحقیقات لازم را انجام دهید. از جمله این نکات، عبارتند از :

سن پرستار

سن پرستار، نکته مهمی در استخدام پرستار سالمند است و اگر برای پدر یا مادر سالمند شما مهم است که با پرستاری میانسال ارتباط بگیرد، بهتر است به دنبال پرستار با سن کمی بالا باشید. بسیار مهم است که سالمند شما با پرستار خود احساس راحتی کند و برخی از سالمندان با پرستاران جوان راحت نیستند.

تجربه و مهارت پرستار

تجربه و مهارت های پرستار را بررسی کنید. پرستاری که چند سال تجربه داشته باشد، مطمئنا انتخاب بهتری برای استخدام جهت نگهداری از سالمند در منزل است همچنین در زمان مصاحبه، از پرستار درباره وقت شناسی او بپرسید چرا که سالمند باید سر ساعت داروهای خود را مصرف کند و اگر پرستار وقت شناس نباشد، ممکن است مشکلی جدی برای پدر یا مادر عزیز شما اتفاق بیافتد.

تحصیلات پرستار

اگر سالمند شما بیمار است و نیازمند مراقبت های درمانی است، حتما به دنبال پرستاری باشید که تحصیلات لازم داشته باشد. پرستار سالمند بیمار، باید داروها را به خوبی بشناسد و در شرایط حساسی که سالمند نیاز به درمان و مراقبت تا زمان رسیدن اورژانس دارد، باید بتواند سلامت او را حفظ کند.

عدم سوء سابقه

برای استخدام پرستار سالمند در منزل به جهت نگهداری از سالمند، حتما مطمئن شوید که پرستار انتخابی شما سوء سابقه و سوء پیشینه نداشته باشد تا از امنیت سالمند و امنیت منزل خود در زمان هایی که خانه نیستید، مطمئن باشید.

عدم اعتیاد به سیگار

برای انتخاب یک پرستار سالمند در خانه، از اعتیاد نداشتن او به سیگار هم مطمئن شوید زیرا همانطور که می دانید سیگار و دود برای سالمندان مضر است

وظایف پرستار سالمند در منزل

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل که تحت عنوان وظایف یک پرستار سالمند نیز مطرح می شود، عبارتند از:

مراقبت از سالمند

وظیفه اصلی پرستار سالمند در خانه، مراقبت کردن از سالمند و برقراری ارتباط دوستانه با اوست. پرستار باید باعث احساس ایجاد آرامش بیشتر در سالمند شود و رابطه بسیار خوبی میان آنها برقرار باشد.

رسیدگی به امور درمانی سالمند بیمار

پرستار سالمند، موظف است به امور درمانی سالمند هم رسیدگی کند و زمانبندی مصرف داروها را یادآوری کند. همچنین پرستار باید مواظب حالات مختلف سالمند نیز باشد و مرتب قند خون و فشار خون او را کنترل کند. انجام تزریقات و پانسمان کردن زخم اگر سالمند مجروح شد نیز از وظایف پرستار می باشد.

رسیدگی به امور نظافتی سالخورده

انجام امور نظافتی سالمند هم به عهده پرستار است. اموری مثل استحمام، عوض کردن لباس، شانه کردن موی سر، شست و شوی لباس کثیف، انجام بهداشت فردی، کوتاه کردن ناخن ها، انجام ماساژ و… از جمله وظایف پرستار سالمند هستند.

امور آشپزی منزل

اگر می خواهید امور آشپزی منزل را هم به پرستار سالمند خود بسپارید، باید در زمان استخدام در مورد این موضوع به توافق برسید. پرستار سالمند باید غذاهای سالم و مقوی برای سالمند تهیه کند و مراقب باشد که غذاهای مضر مصرف نکند.

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل

هزینه استخدام پرستار سالمند در منزل

هزینه و دستمزد استخدام پرستار در منزل، با توجه به عواملی مثل تحصیلات پرستار، تجربه و تخصص او، نوع قرارداد و… متغیر می باشد. در این بخش، به مهم ترین عوامل موثر بر قیمت خدمات پرستاری در منزل اشاره می کنیم:

ساعات کاری پرستار سالمند

با بیشتر بودن ساعت کاری پرستار در منزل، دستمزد او نیز بیشتر خواهد بود. در وضعیتی که پرستار ش%8