مصاحبه با پرستار سالمند

 استخدام پرستار سالمند در منزل ، نیاز به ارزیابی دقیق خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که عزیز شما در منزل، بهترین خدمات مراقبت و نگهداری را دریافت می‌ کند. در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل جهت مراقبت و نگهداری از سالمندان عزیزتان، مهم است که تمامی خدمات مورد نیاز برای سالمند خود را بررسی کرده و به طور کامل در رابطه با پرستار سالمند تحقیق نمایید. شما باید تصمیم بگیرید که در هنگام استخدام پرستار سالمند، آیا به مراقبت‌ های پزشکی در منزل احتیاج خواهید داشت یا علاوه بر آن به مراقبت‌ های بهداشتی، همیاری، مراقبت ۲۴ ساعته و غیره نیز نیاز خواهید داشت. به طور کلی پرستاران سالمند در منزل، خدمات بسیار گسترده‌ ای را با توجه به نوع نیاز سالمندان ارائه می‌ دهند و دارای تخصص و مهارت‌ های گوناگونی در نگهداری و مراقبت از سالمندان و یا سالمندان بیمار هستند. در زمان استخدام پرستار سالمند در منزل، لازم است که سوالاتی از آن ها پرسیده شود تا علاوه بر رفع نیاز های فرد سالمند در هنگام ارائه خدمات نگهداری، آسایش و امنیت لازم را نیز علاوه برای سالمند، برای اعضای خانواده نیز به وجود آورید. در این مقاله قصد داریم تا با خدمات پرستار سالمند در منزل آشنا شده و سوالاتی که هنگام مصاحبه با پرستار سالمند باید از این افراد پرسیده شوند را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مصاحبه با پرستار سالمند در منزل 

از جمله مهمترین سوالاتی که در هنگام استخدام و مصاحبه با پرستار سالمند در منزل، باید از آن ها پرسیده شوند، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

چه مدت در رشته پرستاری مشغول به فعالیت هستید؟ 

اینکه پرستاری که استخدام می‌ نمایید چه مدت در رشته پرستاری مشغول به فعالیت بوده و دارای چه مقدار تجارب در این حرفه است بسیار مهم می‌ باشد. زیرا شما با این سوال می‌ خواهید از دانش عمومی فرد پرستار در این زمینه مطلع شده و میزان تحصیلات، مکان‌ هایی که در آن کار می‌ کردند و سطح مهارت فرد را بسنجید. این سوال از پرستار سالمند در منزل، می‌ تواند یک گفتگوی دو طرفه را نیز به وجود آورده و با این سوال شما می‌ توانید بسیار راحت‌ تر و صمیمانه‌ تر با پرستار سالمند در منزل صحبت نمایید.

آیا در هنگام نگهداری و مراقبت از سالمندان راحت هستید؟ 

نگهداری و مراقبت از سالمندان همانند مراقبت از کودکان در منزل، نیاز به صبر و شکیبایی بسیار زیادی خواهد داشت. در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل، از تجربه‌ های مراقبتی او از سالمندان

در منزل پرسیده و اینکه آیا او از انجام کار های شخصی سالمند همانند تعویض لباس، استحمام، شستشو، دادن غذا و دارو، گرفتن ناخن و غیره راحت هستید یا خیر.

این‌ ها از جمله ویژگی‌ هایی هستند که یک پرستار سالمند در منزل باید آنها را داشته و در خدمات خود آنها را به سالمندان ارائه دهد. جواب این سوال توسط پرستار می‌ تواند به شما نشان دهد که چگونه می‌ تواند از سالمند شما در منزل مراقبت کرده و آسایش و راحتی او را فراهم آورد.

آیا در ارائه خدمات مراقبتی خود، وقت شناس هستید؟ 

این بسیار مهم است که پرستار سالمند در منزل، جهت مراقبت و نگهداری از سالمندان به موقع در منزل شخص حضور یافته و خدمات خود را به طور کامل به آنها ارائه دهد. زیرا در حال حاضر بسیاری از اعضای خانواده، دارای مشغله‌ های کاری فراوانی هستند و مجبور به ترک منزل در ساعت مشخصی از شبانه روز می‌ باشند. بنابراین مهم است که پرستار سالمند در منزل، در ساعات مشخص شده توسط اعضای خانواده برای مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل حضور یافته و همچنین زمانی که سالمند نیاز به خدمات پزشکی و اورژانسی ندارد، از منزل برای خرید مواد غذایی، دارو و غیره خارج شده و به سرعت به منزل بازگردد.

استخدام پرستار سالمند در منزل

آیا دارای تخصص و مهارت کافی در مراقبت از سالمندان هستید؟ 

یکی دیگر از سوالات بسیار مهم در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل، بررسی مهارت و تخصص‌ های فرد پرستار می‌ باشد. سالمندان به دلیل افزایش سن و کهولت، دارای بیماری‌ های متعددی همچون فشار خون، قند، دیابت، سرطان و غیره هستند و نیازمند توجه و مراقبت‌ های ویژه‌ ای می‌ باشند. این افراد در طول ساعات شبانه روز دارو های بسیار متعددی را مصرف می‌ کنند و برخی آن ها به دلیل وجود بیماری‌ های خاص، دارای رژیم‌ های غذایی متعددی هستند. بنابراین یک پرستار سالمند، باید دارای مهارت و تخصص بسیار بالایی در نگهداری و مراقبت از سالمندان بوده و مدارک پرستاری او نیز باید کاملاً قانونی و معتبر باشند.

حداکثر ساعت ارائه خدمات شما در نگهداری از سالمندان در طول شبانه روز چه مدت است؟ 

پرستاران سالمند در منزل، خدمات مراقبتی خود را به صورت موقت و یا شبانه روزی ارائه می‌ دهند و شما می‌ توانید با توجه به نیاز سالمند عزیز خود و همچنین مدت زمان نگهداری از او، زمان لازم را برای ارائه خدمات پرستار سالمند در منزل مشخص نمایید.

آیا از مهارت‌ های پزشکی و اورژانسی برخوردار هستید؟ 

همان طور که گفته شد، بسیاری از سالمندان به دلیل کهولت سن، دارای بیماری‌ های بسیار متعدد و یا خاصی هستند و بنابراین در خدمات پرستاری خود، نیازمند مراقبت‌ های پزشکی و یا حتی اورژانسی می‌ باشند. در صورت نیاز سالمند خود به خدمات پزشکی و اورژانسی، حتماً آن را در هنگام استخدام با پرستار سالمند در میان بگذارید.

آیا از سیگار و یا سایر مواد اعتیاد آور مصرف می‌ کنید؟ 

برخی پرستاران سالمند در منزل به ویژه پرستاران مرد ، ممکن است از برخی مواد دخانی استعمال نمایند. اما زمانی که شما اقدام به استخدام پرستار سالمند توسط مراکز و سازمان‌ های معتبر می‌ نمایید، می‌ توانید از پاک بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید. زیرا این افراد به طور کامل توسط موسسه مورد ارزیابی قرار گرفته‌ اند و تمامی سوابق آن ها بررسی شده و قابل اعتماد موسسه می‌ باشند. این افراد هیچ گونه مواد دخانیات و مخدر را مصرف نکرده و افراد بسیار مناسبی در نگهداری و مراقبت از سالمندان هستند.

از دیگر سوالات رایج در هنگام مصاحبه با پرستار سالمند در منزل، می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • نام و نام خانوادگی و شماره تماس شما چیست؟
 • میزان مسافت محل زندگی شما با منزل ما چقدر است؟
 • آیا دارای گواهینامه و یا وسیله نقلیه شخصی هستید؟
 • آیا از قدرت بدنی کافی برای بلند کردن و جابجایی سالمند برخوردار هستید؟
 • آیا دارای صبر و حوصله کافی در مراقبت از سالمندان هستید؟
 • آیا در ارائه خدمات مراقبتی خود مسئولیت پذیر هستید؟
 • آیا می‌ توانید علاوه بر مراقبت از فرد سالمند، برخی از امور خانه‌ داری را نیز انجام دهید؟
 • آیا قادر به برخی از انجام امور پزشکی همچون تزریق آمپول ، سرم و غیره هستید؟
 • آیا دارای بیماری و یا مشکلات خاصی هستید یا خیر؟
 • آیا در هنگام ارائه خدمات مراقبتی خود در منزل، در صورت حضور حیوانات خانگی مشکل خواهید داشت یا خیر؟
 • و غیره

در پایان 

موسسه همپای سلامت زندگی، در زمینه ارائه خدمات پرستاری مشغول به فعالیت بوده و دارای تمامی مجوز های رسمی و پزشکی از سازمان‌ های معتبر کشور است. این مجموعه انواع خدمات پرستاری از سالمندان در منزل، پرستاری از کودکان در منزل، پرستاری از بیماران در منزل و غیره را با بهره‌ مندی از تیم پرستاری بسیار ماهر و متخصص خود به شما عزیزان ارائه داده و شما می‌ توانید برای استفاده از خدمات پرستاری از سالمندان در منزل و دریافت راهنمایی‌ های لازم در هنگام استخدام، با این موسسه تماس حاصل نموده و با کارشناسان آن در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *